Devlet sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ın ölümünün 21. yılı

Devlet sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ın ölümünün 21. yılı
Devlet sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ın ölümünün 21. yılı
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, devlet sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ın ölümünün 21. yılı nedeniyle anma mesajı...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, devlet sanatçısı Sadi Yaver Ataman'ın ölümünün 21. yılı nedeniyle anma mesajı yayımladı.

Aksoy, mesajında, Türk Halk Müziği'nin ve Safranbolu'nun unutulmaz değerlerinden birisi olan devlet sanatçısı Ataman'ın Türk geleneklerini, göreneklerini ve kültürünü yansıttığını belirtti.

Ataman'ın önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Aksoy, şunları kaydetti:

"1994 yılında kaybettiğimiz, Türk Halk Müziği ve folklorumuzun incelenmesi ve derlenmesinde unutulmaz eserlere imza atmış, İstanbul Radyosu'nda grup şefliği, İstanbul Belediye Konservatuvarı içinde Folklor İnceleme ve Derleme Kurulu Başkanlığı, Radyo Islah Komisyonu üyeliği ve raportörlüğü gibi pek çok önemli görevde bulunmuş, devlet sanatçısı, müzikolog, saha araştırmacısı, sanatçı, eğitimci, yönetici ve sanat uygulayıcısı, Türk Halk Müziği'ne çok sayıda eseri kazandırdığı gibi günümüze kadar gelmesinde büyük emek harcamış, Safranbolu'muzun unutulmaz değerlerinden Sadi Yaver Ataman'ı vefatının 21. yılında saygı, özlem ve rahmetle anıyorum."