"Dünyanın 18 yaş altı en uzun kızı", evinden dışarıda ilk doğum gününü kutladı

"Dünyanın 18 yaş altı en uzun kızı", evinden dışarıda ilk doğum gününü kutladı
"Dünyanın 18 yaş altı en uzun kızı", evinden dışarıda ilk doğum gününü kutladı
- Guinness Rekorlar Kitabı'na giren, rahatsızlığı nedeniyle daha önce evinden çıkamayan weaver sendromu hastası Karabüklü Rümeysa Gelgi, 18. yaş gününü ilk kez dışarıda kutladı - Gelgi: - "18 yaş, çok küçüklüğümden beri beklediğim yaştı. Kendimi büyümüş ve bağımsız hissediyorum"

KARABÜK (AA) - "Dünyanın 18 yaş altı en uzun kızı" olarak Guinness Rekorlar Kitabı'na giren weaver sendromu hastası Rümeysa Gelgi, ilk kez evinden dışarıda 18. doğum gününü kutladı. 

Gelgi, Safranbolu ilçesindeki restoranda düzenlenen doğum günü partisinde, AA muhabirine yaptığı açıklamada, rahatsızlığı nedeniyle dışarı çıkamadığı için doğum günlerini hep evde kutlamak zorunda kaldığını, geçirdiği ameliyatın ardından dışarı çıkabildiğini söyledi.

Doğum günü organizasyonunu 1,5 aydır planladığını, hayatının en mutlu anlarından birini yaşadığını ifade eden Gelgi, anne ve ablasının kendisine yardımcı olduğunu anlattı.

Farklı duygular yaşadığını belirten Gelgi, "Çok mutluyum. 18 yaş, çok küçüklüğümden beri beklediğim yaştı. Kendimi büyümüş ve bağımsız hissediyorum. Biraz garip bir duygu. Dün akşam 17 yaşındaydım, şimdi 18 yaşına girdim. Şu an değişen şey olmadı benim için. Bu kadar güzel olacağını düşünememiştim. Dışarıda yapmak da benim için değişiklik oldu" ifadesini kullandı.

Daha sonra doğum günü pastasını kesen Gelgi'ye arkadaşları çeşitli hediyeler verdi.


  ETİKETLER:

  YAŞ

  ,

  Doğum Günü

  ,

  Akşam