Engelliler TOKİ ile konut sahibi oldu

Engelliler TOKİ ile konut sahibi oldu
Engelliler TOKİ ile konut sahibi oldu
- Tarihi evleriyle ünlü Karabük'ün Safranbolu ilçesinde TOKİ tarafından engelliler için yapılan 54 konutun sahipleri kurayla belirlendi - Safranbolu Belediye Başkanı Aksoy: "Bu konutlar engelli vatandaşlarımıza uygun yapılmıştır. Devamı gelecek"

KARABÜK (AA) - Tarihi evleriyle ünlü  Karabük'ün Safranbolu ilçesinde Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından engelliler için yapılan 54 konutun sahipleri kurayla belirlendi.

Safranbolu Kültür ve Eğitim Merkezi (SAKEM) Aslanlar Şubesi'nde yapılan kura çekim töreninde konuşan Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, 54 daire için 80 engellinin başvuruda bulunduğunu söyledi.

Kurada isimleri çıkmayanların üzülmemesi gerektiğini, TOKİ projesinin ilçede devam ettiğini ifade eden Aksoy, "Kirkille'de yapacağımız konutların zemin katlarının engelli vatandaşlarımıza tahsisi için müracaatlarımızı yapacağız. Bu konutlar engelli vatandaşlarımıza uygun yapılmıştır. Devamı gelecek. Hayırlı olsun" diye konuştu. Aksoy, TOKİ'nin çevre mimarisine uygun binalar yaptığına işaret etti.

Konuşmanın ardından noter huzurunda kura çekimi yapıldı. Kurada isimleri çıkan engelliler, büyük sevinç yaşadı.