Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası

Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası
Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası
- Ovacık Belediye Başkanlığı görevinden istifa ederek MHP'den milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun'un, belediye başkanı seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler'i darbettiği öne sürüldü - Savcılığa şikayette bulunan Küpler: - "6 MHP, 3 AK Partili belediye meclisi üyesi var. Seçim sonucunda başkan seçildim, sonrasında tatsız olaylar oldu"

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Ovacık ilçesi  Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler, başkanlık görevinden istifa ederek  MHP 'den milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun tarafından darbedildiği iddiasıyla savcılığa başvurdu.

Ovacık Cumhuriyet Başsavcılığına müracaatının ardından adliye çıkışında gazetecilere açıklamada bulunan Küpler, MHP'li Dursun'un belediye başkanlığı görevinden istifa etmesi üzerine  belediye meclisinin yeni başkanı seçmek için toplandığını söyledi. 

Demokratik bir seçim yaptıklarını ve seçimde kendisiyle MHP'li bir meclis üyesinin aday olduğunu vurgulayan Küpler, "6 MHP, 3 AK Partili belediye meclisi üyesi var. Seçim sonucunda başkan seçildim sonrasında tatsız olaylar oldu. Eski belediye başkanımız seçimlerin sonunda belediyedeki katip odasına gelerek bana ağza alınmayacak küfürler savurdu. Beni darbedip, 'Sana bu işi yaptırmayacağım, istifa edeceksin' diyerek tehditler savurdu" iddiasında bulundu.

Küpler, sağlık ocağına giderek darbedildiğine yönelik rapor aldığını, savcılığa da suç duyurusunda bulunduğunu kaydetti.

Eski belediye başkanı Dursun ise iddiaların doğru olmadığını öne sürerek, "Ben kendisine 'hayırlı olsun' dedim. Küpler'e en ufak bir dargınlığım, kırgınlığım yok, kavgam da olmadı. Benim milletvekilliği aday adaylığım noktasında önümüzü kesmek için yapılan bir spekülasyondur. Belediye başkanlığını kazandılar, hayırlı olsun ama bu tarz iftiralar atmasınlar" diye konuştu.