Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası

Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası
Eski başkanın, yerine seçilen meclis üyesini darbettiği iddiası
KARABÜK (AA) - MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan,  Karabük'ün Ovacık ilçesi Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi...

KARABÜK (AA) - MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan,  Karabük'ün Ovacık ilçesi  Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler'in başkanlık görevinden istifa ederek MHP'den milletvekili aday adayı olan Mustafa Dursun tarafından darbedildiği iddiasının adli makamlara intikal ettiğini bildirdi.

Arslan, düzenlediği basın toplantısında, Ovacık Belediye Başkanı Mustafa Dursun'un istifasının ardından yerine parti meclis üyelerinden Satılmış Aka'nın göreve seçilmesi için partilerinin meclis üyeleriyle kara aldıklarını söyledi.

Yerel seçimler sonucunda belediye başkanlığını ve 6 belediye meclis üyeliğini  kazandıklarını anımsatan Arslan, "6'ya 3 sayısal olarak üstünlüğümüz olmasına rağmen seçimi 5'e 4 kaybettik. Bizim tarafımızdan 2 arkadaşımız diğer tarafa oy verdiği için böyle oldu. Seçim kapalı oyla yapıldığı için tespiti mümkün değil. Karşı tarafa oy veren arkadaşlarımız ya istifa edecekler ya da biz gereğini yapacağız" diye konuştu.

Bir gazetecinin,  Ovacık Belediye Başkanlığı görevine seçilen AK Partili meclis üyesi Zafer Küpler'in darbedildiğine yönelik iddiaları sorması üzerine Arslan "Mustafa Dursun istifa ettikken sonra, belediye başkanlığından düşmüştür. Onun üzerinde herhangi bir tasarrufum yoktur. Bu olayı kendisine sordum, 'Asla ve asla öyle bir şey yoktur' dedi. Bu olay adli makamlara intikal etti. Bu konuda yapabileceğim herhangi bir şey yoktur?" ifadesini kullandı.