Evde bakım hizmeti protokolü

Evde bakım hizmeti protokolü
Evde bakım hizmeti protokolü
KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi, Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında evde bakım hizmetlerine...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Belediyesi, Karabük Halk Sağlığı Müdürlüğü ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında evde bakım hizmetlerine yönelik protokol imzalanacağı bildirildi.

Karabük Halk Sağlığı Müdürü Sezgin Tiryaki ve Sosyal Politikalar Karabük İl Müdürü Durmuş Ali Daldallı, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy'u ziyaret etti.

Aksoy, yaptığı konuşmada, protokolle Safranbolu'da evde bakıma ihtiyacı olan ailelerle ilgili bir çalışma başlatacaklarını söyledi.

Evde bakıma ihtiyacı olan hastalara ve yaşlılara ortak bir protokolle hizmet götürmeyi amaçladıklarını ifade eden Aksoy, "İlk günden bugüne gelene dek vatandaş odaklı belediyecilik anlayışımızı sürdürdük. Bu kapsamda değerli müdürlerimizle bir araya gelerek bir değerlendirme yaptık. İnşallah gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla birlikte protokol aşamasına geldiğimizi de belirtmek isterim. Protokolü imzalayarak hasta ve yaşlılarımıza evde bakım hizmetini götüreceğiz" diye konuştu.