Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
- AK Parti Karabük Milletvekili Kahveci, milletvekili aday adaylığı için başvurusunu yaptı

KARABÜK (AA) - AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci, milletvekilliği aday adaylığı için partisine başvuruda bulundu.

Partisinin İl Başkanlığı'na gelerek İl Başkanı Timurçin Saylar'a müracaat dosyasını teslim eden Kahveci, gazetecilere yaptığı açıklamada, 1 Kasım'da yapılacak erken seçimde partisinden yeniden milletvekili aday adayı olduğunu söyledi.

Kahveci, 7 Haziran seçimleri sonrası yaşanan koalisyon sürecinde hükümet kurulmadığını hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Seçim sonucuna göre Karabük'ten milletvekili seçildim. Seçim sonrası tek başına iktidar çıkmadığı için koalisyon süreci yaşandı. Görüşmeler olumsuz sonuçladı. Ülkede huzurun tekrar sağlanması için erken seçim kararı alındı. Seçimlerde sözünü verdiğimiz 78 projemizin her zaman takipçisi olacağız. Bu projelerin bir bölümü başladı, bir bölümü de proje aşamasında. Haziran'da yapılan seçimden daha önemli bir dönem yaşıyoruz. Tek yürek ve tek yumruk halinde bir araya gelerek partimizi seçimlerin galibi yapacağız. 1 Kasım sonunda partimiz tek başına iktidara gelecek. Ülkemize ve şehrimize hizmetlerimiz devam edecek."

Saylar ise milletvekilliği dönemlerinde Karabük'e yaptığı hizmetlerden dolayı Kahveci'ye teşekkür ederek, adaylığının hayırlı olması temennisinde bulundu.