Genel seçime doğru

Genel seçime doğru
Genel seçime doğru
-AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: -"Türkiye'ye ne yapılmışsa, Karabük'e ne yapılmışsa halkımız sayesinde yaptık"

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, " Türkiye 'ye ne yapılmışsa, Karabük'e ne yapılmışsa halkımız sayesinde yaptık" dedi.

Safranbolu ilçesindeki bir restoranda düzenlenen toplantıya, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, AK Parti İl Başkanı Timurçin Saylar, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, AK Parti Karabük milletvekili adayı Burhanettin Uysal ve partililer katıldı. 

Şahin, burada yaptığı konuşmada, kendisinin ve Burhanettin Uysal'ın Karabük'ten milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak, seçim çalışmalarına başladıklarını söyledi.

AK Parti'nin, 1 Kasım seçimlerinde oylarını artıracağını vurgulayan Şahin, "Türkiye'ye ne yapılmışsa, Karabük'e ne yapılmışsa halkımız sayesinde yaptık. Şu anda Türkiye'nin en hızlı gelişen üniversitesine sahipse, spor alanında, sağlık alanında bütün bunların yapılmasında birinci derece etken olan Karabüklülerdir. Karabüklüler destek vermeselerdi ve Türkiye'de tek başımıza iktidara gelme fırsatımız olmasaydı, bu hizmetleri yapamazdık" diye konuştu.

Şahin, Karabük'te yapacakları endüstri bölgesinin proje aşamasında olduğunu kaydederek, ulaştırma, sağlık, eğitim ve toplu konut projeleri hakkında bilgi verdi.

"2019'a kadar köy yollarımızın asfalt haline getireceğiz" diyen Şahin, "Önümüzdeki yıllarda grup yolları asfalt yapacağız. 'Bayır Mahallesi'ndeki hastaneyi kapattınız' deniyor. Şu anda orada poliklinik hizmetleri devam ediyor. Evet küçüldü ama hizmetine devam ediyor. Ağız diş sağlığı projelendirmesi yapıldı. O devlet hastanesi yerine ağız diş sağlığı inşaat edeceğiz.  Ayrıca diş fakültesi projemiz var" ifadesini kullandı.

Şahin, Beşbinevler Mahallesi'nde kapatılan hastanenin yerine fakülte yapılacağını bildirerek, "O bölgedeki insanlar mağdur edilmeyecek. Üniversite diyerek geçmeyin. Üniversite 100. Yıl Mahallesi'ni nasıl kalkındırdı, herkes gördü. Karabük-Bartın arasını çok daha modern bir karayolu haline getirme sorumluluğumuz var. Karabük'ten Bartın'a kısa sürede gidilebilmeli ve Bartın Karabük'ün sahili haline gelebilmeli" şeklinde konuştu.

-"Beni en çok heyecanlandıran proje, engelliler yaşam merkezi"-

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Beni en çok heyecanlandıran proje, engelliler yaşam merkezi. Yazıköy'de devam ediyor. Engelli yakını olan ailelerimiz var benimde bir çocuğum engelli. Birkaç gün bir yere gitmek istersiniz gidemezsiniz. Yazıköy Engelli Yaşam Merkezi'ne engelli yakınınızı bırakabilecek, orada aile şefkatiyle bakılacak. Hacca gitmeye karar verdiniz, engelli yakınınız var bırakın oraya ibadetinizi yapın. Benim en çok haz duyacağım bir yer olacak orası. Türkiye'de bu merkezler az. Karabük pilot il olarak seçildi. Orada ciddi miktarda da personel çalışacak. Karabük'teki genç hanımlarımızın istihdam edilmesi söz konusu."

-"Emekliler için büyük bir proje"-

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin, emeklilere yapılacak TOKİ evleri projesinin kandırmaca bir proje olduğu iddiasında bulunduğunun gündeme geldiğini aktaran Şahin, şunları söyledi:

"Karabük çokça emekli hemşehrimizin yaşadığı bir şehir. Emekliler derneği bu konuya olumlu yaklaştı. Valiliğimiz defterdarlıkla işbirliğiyle yerimiz var mı, çalışmalarına başladı. Valiliğin bildirilen yerlerini incelediler. Önümüzdeki günlerde TOKİ başkanıyla görüşerek, bu süreci başlatacağız. 250 veya 270 TL aylık taksitle 20 yıla yayılarak ödeyecek. Emekliler için büyük bir proje, bu afaki uydurma bir proje değildir, desteklenmesi gerekir. Rafet Bey bilgi isteseydi, biz kendisine yardımcı olurduk, bilgi verirdik. İnşallah bu toplu konutların temelini Rafet Beyle atarız."

Şahin, Karabük'te muhalefetin eleştirecek bir konu bulamadığında, söz vermedikleri projeleri gündeme getirdiğini kaydederek, "Bizim kent merkezinden üniversiteye raylı sistemler gibi bir vaadimiz yok. Bu KARDEMİR ile üniversite arasında demir-çelik üzerine veya raylı istem üzerine bir fakültenin eğitim yapacağı bir projeydi. Hangi aşamadaydı bilmiyorum. 'Kayak kayak' dediler, İhalesi yapıldı 13 milyon TL'lik yatırımdı. 2017'de inşallah kayak severlerin kayma imkanı olacak. Muhalefet partisine mensup arkadaşlarımızın bizi denetlemeleri, eksiklerimizi söylemeleri bize memnuniyet verir" değerlendirmesinde bulundu.

Toplantı, Uysal ve Saylar'ın seçim çalışmaları hakkında bilgi vermesiyle sona erdi. Daha sonra Şahin, Vali Orhan Alimoğlu ve Karabük Müftüsü Halil Bektaş'ı ziyaret etti.