"Görmemek Yürümeye Engel Değildir" projesi

"Görmemek Yürümeye Engel Değildir" projesi
"Görmemek Yürümeye Engel Değildir" projesi
KARABÜK (AA) - Karabük Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen "Görmemek Yürümeye Engel Değildir" projesi kapsamında seminer düzenlendi. İl Halk...

KARABÜK (AA) - Karabük Emniyet Müdürlüğü tarafından yürütülen "Görmemek Yürümeye Engel Değildir" projesi kapsamında seminer düzenlendi. 

İl Halk Kütüphanesi Konferans Salonu'nda düzenlenen seminerde konuşan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Bahri Durabay, 4 ay önce başlattıkları projelerinin amacının kentte farkındalık oluşturmak olduğunu söyledi. 

Projeyi tanıtmak için muhatap gruplarla bir araya geldiklerini ifade eden Durabay, şöyle konuştu:

"Hayatımızda karşı karşıya olduğumuz engeller başarımıza engel değildir. Engellileri fark etmesi gereken toplumdur. Projemizi çevremizdeki var olan ama varlıklarını yaşamadığımız zaman fark edemediğimiz insanları fark etmemizi sağlamak için gerçekleştiriyoruz. Biz sağlıklı insanlarınız. Bizim yaptığımız bir çok şeyi yapamayan insanlar var. Farkında olmadan hayatımızı yaşıyoruz. Onlar hayatlarını yaşarken bazı donanımlara sahip değiller. İnsanlar sahip oldukları şeyleri sahip olamadıkları şeylerden daha fazla düşündüğü için mutsuzdur. Elimizde olanın farkında olduğumuz zaman mutlu oluruz. Onların dertlerini paylaşmayı öğrenmeliyiz."