İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü

İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektör Vekili Prof. Dr Ali Güneş, İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektör Vekili Prof. Dr Ali Güneş , İstiklal Marşı'nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy'u Anma Günü dolayısıyla  mesaj yayımladı.

Güneş, mesajında, milletin ortak sesi olan İstiklal Marşı'nın TBMM tarafından kabul edilişinin 94. yılını kutlamaktan onur duyduklarını belirtti. 

Mehmet Akif Ersoy'un kaleminden dökülen İstiklal Marşı'nın Türk milletinin yüce kişilik özelliklerini, kendisini farklı, soylu yapan duygu ve düşüncelerini en güzel biçimde anlattığını ifade eden Güneş, şunları kaydetti:

" İstiklal Marşı Türk milletinin, yurt ve bayrak sevgisinden, özgür ve bağımsız yaşama duygusundan ödün vermeden, haksızlıklara karşı dimdik ayakta durarak yeniden var oluşunun, milli birlik ve bütünlüğünün simgesi olmuştur. İstiklal Marşı'nın kabul edilişinin yıl dönümünde  Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, tüm kahraman şehitlerimizi ve milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy'u rahmet ve minnetle anıyorum."