Kadın İş Gücü Sorunlar ve Çözümler Araştırması Projesi

Kadın İş Gücü Sorunlar ve Çözümler Araştırması Projesi
Kadın İş Gücü Sorunlar ve Çözümler Araştırması Projesi
KARABÜK (AA) - Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın düzenlediği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen "Kadın İş Gücü...

KARABÜK (AA) - Safranbolu Esnaf ve Sanatkarlar Odası'nın düzenlediği, Batı Karadeniz Kalkınma Ajansı (BAKKA) tarafından desteklenen " Kadın İş Gücü Sorunlar ve Çözümler Araştırması Projesi"nin sonuç toplantısı yapıldı.

Bir otelde yapılan toplantıda konuşan Oda Başkanı Muammer Dumaner, projenin amacının Karabük'teki düşük kadın istihdamının nedenlerini araştırma faaliyetleriyle ortaya koymak ve elde edile sonuçlarla strateji geliştirerek ildeki kadın istihdam oranlarını artırmak olduğunu söyledi.

Karabük'te düşük kadın istihdam oranlarını anlamaya ve çözüm üretmeye yönelik 150 kadınla anket çalışması yapıldığını ifade eden Dumaner, "Aynı zamanda, kadınların iş gücü piyasasında karşılaştıkları sorunları anlamaya ve çözüm üretmeye yönelik yerel paydaşların katılımıyla çalıştay düzenlenmesi, anket çalışmaları ve çalıştay neticesinde Kadın İş Gücü Sorunlar ve Çözümler Araştırması başlıklı rapor hazırlanacaktır. Kadın istihdamı, bireysel anlamda ekonomik özgürlük, öz güven, kişisel gelişim, daha fazla söz sahibi olma demektir" diye konuştu.

Toplantıya, Safranbolu Kaymakamı Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy, Safranbolu Garnizon Komutanı Jandarma Albay Cihan Ulukaya, Safranbolu Emniyet Müdürü Kemal İlhan, AK Parti Safranbolu İlçe Başkanı Ahmet Güneş ve davetliler katıldı.