Karabük Belediyesinden kısa kısa

Karabük Belediyesinden kısa kısa
Karabük Belediyesinden kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19. Sosyal Yaşam Merkezi'ne Üniversite Mahallesi'nde başladıklarını bildirdi. Vergili, yaptığı...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, 19. Sosyal Yaşam Merkezi'ne Üniversite Mahallesi'nde başladıklarını bildirdi. 

Vergili, yaptığı açıklamada, sosyal ve kültürel belediyecilik anlayışı ile hareket ettiklerini belirtti. 

Merkezin inşaatının 4 ayda tamamlanacağını ifade eden Vergili, şunları kaydetti:

"Şehircilik alanında son yıllarda önemli projeleri hayata geçirdik.  Sosyal, kültürel ve eğitime yönelik faaliyetleri yapabilecekleri mekanlar oluşturmayı planlıyoruz. Bu merkezler ile gençlerimize çağın gerektirdiği gelişim alanları oluşturulacak, gençlerimizin ve halkımızın bedensel, ruhsal ve duygusal açıdan gelişmesine katkı sağlayacak ve sağlıklı nesiller yetişmesine vesile olacaktır."

- Hurdacıların şehir dışına taşınması 

Karabük Belediyesinden yapılan açıklamada, şehir içinde hurdacılık işleri ile uğraşan işletmeler için yapılan tesisin yakın zamanda tamamlanacağı bildirildi.

Kemaloyman mevkisine yapılan Hurdacılar Sitesi'nde işletmelerin faaliyetlerini sürdüreceği belirtilen açıklamada, "Şehirde görüntü ve çevre kirliliğinin önüne geçmeye çalışıyoruz. Sitede her türlü alt yapı işlemleri yakın zamanda tamamlanacak. Böyle bir yer işletmeler için bir fırsattır. Bugün kadar gelişi güzel yerleştirilen işletmelerin bir arada olması gerekir. Kent için ve işletmeler için önemli bir proje" ifadesi kullanıldı.


  ETİKETLER:

  çevre

  ,

  Belediye

  ,

  Bugün

  ,

  Yaşam

  ,

  Proje

  ,

  sosyal

  ,

  kent