Karabük Belediyesinden kısa kısa

Karabük Belediyesinden kısa kısa
Karabük Belediyesinden kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kredi Yurtlar Kurumu Taşkent Yüksek Öğrenim Kurumu Yurdu'nda kalan kız öğrenciler ile bir...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Kredi Yurtlar Kurumu Taşkent Yüksek Öğrenim Kurumu Yurdu'nda kalan kız öğrenciler ile bir araya geldi. 

Vergili, burada yaptığı konuşmada, öğrencilik, hayatı ve siyasi hayatın insana önemli birikimler kazandırdığını söyledi. 

Öğrencilik döneminin insan hayatında önemli bir dönüm noktası olduğunu belirten Vergili, "Her dönemde insan farklı tecrübe kazanıyor. Öğrencilik, hayatın önemli önemlerinden biri. Eğitimi kaliteli olan birisinin geleceğe bakışın da farklar olur. Sizlere öğrencilik hayatlarınızda başarılar diliyorum" dedi. 

-Bordür ve parke çalışmaları

Karabük'te zarar gören bordür ve parke çalışmalarının devam ettiği bildirildi. 

Belediyeden yapılan açıklamada, kent genelinde yoğun kış şartları nedeniyle bordür ve kaldırımlarda meydana gelen bozulmalar tamir edildiği belirtildi. 

Açıklamada, doğal nedenler, kullanım hataları ve trafik kazaları nedeniyle deforme olan malzemelerin, en kısa sürede bakımının tamamlanacağı kaydedildi. 

-Yeşil alan çalışmaları

Karabük'te yeşil alan çalışmaları kapsamında, bazı bölgelerin ağaçlandırıldığı belirtildi. 

Belediyeden yapılan açıklamada, Öğlebelli Mahallesi'nin bazı kesimlerinde ağaçlandırma çalışmalarının yapıldığı ifade edildi.

Ağaçlandırma çalışmalarına önem verildiği bildirilen açıklamada, kentin daha çok yeşil alana sahip olması için çalışmaların devam edeceği kaydedildi.