Karabük Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci

Karabük Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
Karabük Üniversitesi'nde mezuniyet sevinci
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ)  2014-2015 akademik yılında mezun olan 7 bin 232 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.Prof. Dr....

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi'nde (KBÜ)  2014-2015 akademik yılında mezun olan 7 bin 232 öğrenci, törenle diplomalarını aldı.

Prof. Dr. Burhanettin Uysal Ay Yıldızlı Stadyumu'nda gerçekleştirilen mezuniyet töreninde, saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, yaptığı konuşmada, binlerce öğrenciyi üniversitelerinden mezun etmenin heyecan ve coşkusunu yaşadığını söyledi. 

Bu yıl 7 bin 232 öğrencinin başarıyla mezun olmasının gururunu taşıdığını belirten Polat, "Bir bitişin değil bir başlangıcın günüdür. Mezun öğrencilerimiz, ülkemizi başarıdan başarıya taşıyacaklardır. Hem bizim hem de ailelerinin gururu olacaklardır. Kısa zamanda öğrencilerimizin sayesinde başarıdan başarıya koştuk. Karabük Üniversitesi kocaman bir çınardır" dedi.

Sorumluluklarının bilince olduklarını ve üniversitenin kalitesini her alanda daha üst seviyeye çıkarmak için çalışacakların vurgulayan Polat, şöyle konuştu:

"Öğretim görevlimizin sayısını ve yetkinliklerini artıracağız. Başarılarla dolu 8 yılı geride bıraktık. Bilimsel, sosyal , kültürel ve sportif faaliyetler açısından çok yoğun bir akademik yıl da tamamlandı. Akademisyen arkadaşlarımız, öğrencilerimizin yaşama hazırlanmasında özveriyle çalışarak nitelikli, bireyler olmaları yolunda her türlü çabayı gösterdiler. Anne babalarımız da çocuklarının başarıları için hiçbir fedakarlıktan çekinmediler. Emeklerinin boşa gitmediğini bugün gördüler. Öğrencilerimizin üniversite mezunu olarak, alacağınız diploma, belirli sürede belirli bilgileri aldığınızı gösteren bir belgedir." 

Konuşmanın ardından Polat, Vali Orhan Alimoğlu, Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Samit Tokmak, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Kaymakam Murat Bulacak, Safranbolu Belediye Başkanı Necdet Aksoy ve Karabük Belediye Başkan Yardımcısı Fatma Danışman, dereceyle mezun olan öğrencilere diplomalarını verdi.

Tören sonunda öğrenciler keplerini havaya fırlatarak mezuniyet sevinci yaşadı.