Karabük'te Deprem Haftası etkinlikleri

Karabük'te Deprem Haftası etkinlikleri
Karabük'te Deprem Haftası etkinlikleri
KARABÜK (AA) - Karabük'te Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından afetlerde kullanılan malzemelerin tanıtımı için çadır kuruldu. Karabük...

KARABÜK (AA) - Karabük'te Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürlüğü tarafından afetlerde kullanılan malzemelerin tanıtımı için çadır kuruldu. 

Karabük Belediyesi önünde kurulan çadır da incelemelerde bulunan Vali Yardımcısı Abdullah Acar, Deprem Haftası olarak kutlanan günlerde yetkili kurumların, vatandaşları bilgilendirmek için çeşitli etkinlikler düzenlediğini söyledi. 

Türkiye topraklarının yüzde 85'ine yakının fay hatları üzerinde olduğunu belirten Acar, "Deprem ve sel gibi tabi afetlere hazır olmak gerekir. Tedbirler önceden alınmalı. AFAD bu konu da öncü bir kuruluş. Her zaman afetlere hazır olarak çalışmalara devam etmekteler" dedi. 

AFAD İl Müdürü Gazanfer Erbay ise deprem gibi afetlerin her zaman olma riskini göz önünde bulundurarak çalıştıklarını ifade ederek, Karabük'ün de önemli bir deprem bölgesi olduğunu ve vatandaşların bunun bilincinde olmasının önem arz ettiğini kaydetti.


  ETİKETLER:

  Deprem

  ,

  Türkiye

  ,

  afet

  ,

  AFAD

  ,

  zaman

  ,

  kuruluş