Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası

Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası
Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası
- Safranbolu ilçesinde kalp krizi geçiren kapıcıya meslektaş eşiyle müdahale eden doktor, hastanın özel hastanede hayatını kaybetmesinin ardından yakınları tarafından sırtından bıçaklandı - Doktor Köstekçi: - "Şikayetçi olduk, gözaltına alınan iki kişi daha sonra serbest bırakıldı"

KARABÜK (AA) - Karabük'ün Safranbolu ilçesinde oturdukları sitede görevli kapıcıya kalp krizi geçirince meslektaş eşiyle müdahale eden doktor , kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitiren hastanın yakınları tarafından sırtından bıçaklandı.

Alınan bilgiye göre, Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli doktor Şenol Kadir Köstekçi (40), oturduğu sitenin kapıcısı Salim Yılmaz'ın kalp krizi geçirdiğini duyunca meslektaş eşi Hatice Köstekçi ile hastaya müdahale etti.

Duran kalbi yeniden çalıştırılan Yılmaz, özel hastaneye kaldırıldı. Köstekçi de eşiyle hastaneye giderek, görevli sağlık personeline yardımcı oldu fakat müdahaleye rağmen hasta yaşamını yitirdi.

Köstekçi, ölüm haberini verdiği Yılmaz'ın yakınları tarafından çıkan arbedede sırtından bıçaklandı.

Hastanenin güvenlik kamerası kayıtlarından olaya karıştıkları iddiasıyla gözaltına alınan T.Y (32) ve E.D. (27), ifade işleminin ardından serbest bırakıldı.

- "Merhumun oğlunu sakinleştirmeye çalıştığım esnada bir yakını tarafından darbedildim"

Hastanedeki tedavisinin ardından taburcu edilen Köstekçi, gazetecilere yaptığı açıklamada, kalp krizi geçiren komşularına eşiyle müdahalede bulunduklarını ve duran kalbini çalıştırdıklarını söyledi.

Müdahalenin ardından özel hastaneye kaldırılan Yılmaz ile 4 yıldır komşu olduklarını anlatan Köstekçi, "İçimiz rahat etmedi. 'Komşuluk hakkı önemlidir' düşüncesiyle eşimle hastaneye gittik. Oradaki müdahaleye de dahil olduk. 1,5 saat canlandırma işlemi yapıldı. Müdahalelere maalesef komşumuz cevap vermedi" diye konuştu.

Yakınlarına ölüm haberini ilettiklerinde agresif karşılık aldıklarını belirten Köstekçi, şöyle devam etti:

"Merhumun oğlunu sakinleştirmeye çalıştığım esnada bir yakını tarafından darbedildim. Tehdit ve küfür etti. Dışarı çıktığımda da bana saldırdı. Arbede esnasında sırtımdan bıçak darbesi almışım ama hissetmedim. Olayın sıcaklığıyla fark etmedim. Sonra eve geldik, ciddi göğüs ağrısı hissettim. Eşim, belime baktığında kanı gördü. O an yaralandığımı anladık.

Şikayetçi olduk, gözaltına alınan iki kişi daha sonra serbest bırakıldı."