Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası

Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası
Karabük'te doktorun hasta yakınları tarafından bıçaklandığı iddiası
- Sağlık çalışanları, basın açıklaması yaptı

KARABÜK (AA) - Karabük'te sağlık çalışanları, kalp krizi geçirerek hayatını kaybeden kapıcıya müdahale eden doktor Şenol Kadir Köstekçi'nin, merhumun yakınları tarafından bıçaklandığı iddiasına ilişkin basın açıklaması yaptı.

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi önünde toplanan sağlık çalışanları adına konuşan Türk Sağlık - Sen Şube Başkan Yardımcısı Ali Ünal, Türkiye 'de sağlıkçılara uygulanan şiddetin günden güne arttığını öne sürdü.

Her zaman sorunlarını dile getirdiklerini ifade eden Ünal, "Benzer durumlarla karşılaşıyoruz. Arkadaşımız komşusuna yardımcı olmasına rağmen yakınları tarafından şiddete maruz kalıyor. Mesleğin verdiği tepkiyle eşiyle hastanın peşinden gidiyor. Birçok sağlıkçı, her gün şiddete maruz kalıyor. Bunlara çare bulunmalı. 'Yeter artık' diyoruz" şeklinde konuştu. 

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Karabük Tabip Odası Başkanı Başkanı Gökhan Aksakal da menfur  olaya tepki göstermek için toplandıklarını belirterek, "Bir arkadaşımıza bıçaklı saldırı gerçekleşti. Sağlık çalışanları için bu tür olaylarla karşılaşmak istemiyoruz. Devleti yönetenlerin daha kalıcı adımlar atamasını istiyoruz" dedi. 

Öte yandan, hastaneye tedavi için gelen Cihan Ünlü, daha önce hastanede görevli doktor tarafından darbedildiğini öne sürerek, gruba tepki gösterdi.

Safranbolu ilçesinde oturdukları sitede görevli kapıcıya kalp krizi geçirince meslektaş eşiyle müdahale eden doktor Köstekçi (40), kaldırıldığı özel hastanede yaşamını yitiren hastanın yakınları tarafından sırtından bıçaklandığı iddiasıyla şikayetçi olmuştu.

Gözaltına alınan 2 zanlı, ifade işleminin ardından serbest bırakılmıştı.