Karabük'te düşük gelirlilere konut

Karabük'te düşük gelirlilere konut
Karabük'te düşük gelirlilere konut
KARABÜK (AA) - Türkiye Konut İdaresi (TOKİ) ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için...

KARABÜK (AA) - Türkiye Konut İdaresi (TOKİ) ile  Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından muhtaç aileler için yapılan 66 konutun satışa sunulacağı bildirildi. 

Karabük Valiliğinden yapılan açıklamada, Bulak köyünde inşa edilen 2+1 konutların 270 ay taksitle satın alınabileceği belirtildi. 

Başvuru sayısının fazla olması durumunda, noter huzurunda kura çekimi yapılacağı ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Karabük'te en az 1 yıl ikamet edilmesi gerekir. Valilik binasında bulunan Tek Adımda Hizmet Bürosu'na 15 Mayıs Cuma gününe kadar başvuru yapılabilir. Başvuru sahiplerinin aşağıda yer alan özellikleri taşıması gerekmektedir. Türkiye vatandaşı olması, 21 yaş ve üzeri kişiler, eşi vefat etmiş olan çocuklu dul kadınlarda yaş şartı aranmaz. Kanunla kurulmuş sosyal güvenlik kurumlarına tabi olmamak. Başvuru için gerekli evrakların tamamlanması gerekir. "