Karabük'te emeklilere meyve ve çam fidanı dağıtıldı

Karabük'te emeklilere meyve ve çam fidanı dağıtıldı
Karabük'te emeklilere meyve ve çam fidanı dağıtıldı
KARABÜK (AA) - Karabük'te " Bir Fidan da Sen Dik" kampanyası kapsamında emeklilere meyve ve çam fidanı dağıtıldı. Karabük Valiliği, Türkiye...

KARABÜK (AA) - Karabük'te " Bir Fidan da Sen Dik" kampanyası kapsamında emeklilere meyve ve çam fidanı dağıtıldı. 

Karabük Valiliği, Türkiye Emekliler Derneği Karabük Şubesi ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü işbirliğinde "Emekliler Diksin, Torunlar Yesin" sloganıyla düzenlenen kampanya kapsamında, cuma pazarında düzenlenen törende emeklilere bin meyve fidanı ve 300 çam fidanı dağıtıldı. 

Törende konuşan Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, memleketin güzelleşmesi için böyle bir çalışmanın önemli olduğunu söyledi. 

Yetkililer olarak hükumetin politikasını uygulamaya çalıştıklarını ifade eden Alimoğlu, "Doğal gıdalarla beslenirsek sağlıklı oluruz. Topraktan kaçmaya gerek yok. Toprak fazlasıyla insanın emeğinin karışlığını veriyor. Biz vazifemizi yapıyoruz. Bu çalışmada emeğe geçen herkese teşekkür ederim" diye konuştu. 

AK Parti Karabük Milletvekili Osman Kahveci de  Karabük'ün bir sanayi şehri oluğunu belirterek "Emeklilerin sadece evinde oturan kişiler olarak algılanmaması gerekir. Kendin ekip dikmek güzel. Son yıllar da devlet çok fazla tarımsal destek verdi. Çok ciddi destekler var. İl de bir sulama sorunu vardı. Bu konuyla ilgili çalışma yaptık. Baraj ve göletlerin projeleri bitti. Bu projeleri devreye soktuğumuz zaman sulanabilir alanlar artacak. Devletin imkanları geniş. Ürünlerin şehir dışından değil, kentimizden karşılanmasını istiyoruz" ifadesini kullandı. 

Türkiye Emeklililer Derneği Karabük Şubesi Başkanı Celal Bulut ise emeklilere hizmet etmekten memnuniyet duyduğunu belirterek, kendilerine bu konu da öncülük eden Vali Alimoğlu'na teşekkür etti. 

Daha sonra Alimoğlu ve Kahveci, bazı çiftçilere fidanlarını verdi.