Karabük'te kapalı köy yolları ulaşıma açıldı

Karabük'te kapalı köy yolları ulaşıma açıldı
Karabük'te kapalı köy yolları ulaşıma açıldı
KARABÜK (AA) - Karabük Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, yoğun kar yağışının ardından kapanan köy yollarının tamamının açıldığını...

KARABÜK (AA) - Karabük Özel İdare Genel Sekreteri Mehmet Uzun, yoğun kar yağışının ardından kapanan köy yollarının tamamının açıldığını bildirdi.

Uzun, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçtiğimiz günlerde etkili olan kar yağışında 208 köy yolunun ulaşıma kapandığını hatırlattı.

Kapanan köy yollarını ulaşıma açmak için daha önceden oluşturdukları ve ilçelerde hazır durumda bekletilen ekiplerin hızlı bir şekilde yol açma çalışmalarına başladığını ifade eden Uzun, "Öncelikli olarak grup yollarını ulaşıma açtık daha sonra ara yollara girerek ulaşıma açtık. Kar mücadelesi esnasında gelen hasta ihbarları ve köylerimizde çıkan cenaze sahiplerinin de mağdur olmaması için azami şekilde gayret gösterdik. Her ne kadar ilimiz merkezinde kar yokmuş gibi görünse de Karabük dışına çıktığımız zaman hava şartları çok değişiyor. Bu yağan kar yükseklerde yer yer 1 metrenin üzerine çıktı" diye konuştu.

Bir olumsuzluk yaşanmadığını vurgulayan Uzun, şunları söyledi.

"Bundan sonra kar mücadelesi ekiplerimiz köy yollarındaki genişletme ve temizleme çalışmalarımız devam edecek. Köylerde yaşayan vatandaşlarımızın mağdur olmaması için elimizdeki tüm imkanları seferber ederek çalışıyoruz. Özverili bir şekilde çalışan personelimize de çok teşekkür ediyorum. Bu hava şartlarında arazide gece çalışmak kolay değil Allah kolaylık versin."