Karabük'te öğretmen çiftin hayatını kaybettiği trafik kazası

Karabük'te öğretmen çiftin hayatını kaybettiği trafik kazası
Karabük'te öğretmen çiftin hayatını kaybettiği trafik kazası
- İl Afet ve Acil Durum Müdürü Erbay: "Jandarma, AFAD ve polisin tecrübeli ekipleri her köşeye bakıyor. Zorlu şartlarda yapılabilecek her şeyi yapıyorlar" - "Sonuç alınıncaya kadar aramalara devam edilecek"

KARABÜK (AA) - Filyos Çayı'na devrilen otomobilde yaşamını yitiren öğretmen çiftin 4 yaşındaki oğlu, arama ve kurtarma ekiplerince 3 gündür aranıyor.

İl Afet ve Acil Durum Müdürü Gazanfer Erbay, AA muhabirine yaptığı açıklamada, otomobilin çaya devrilmesinden sonra kaybolan Muhammet Emin Şimşek'in aranmasına aralıksız devam edildiğini söyledi.

Jandarma Su Altı Arama Kurtarma Timi (JAK), İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve Zonguldak Deniz Polisinden 19 kişilik dalgıç ekibinin kıyı ve dip aramalarını sürdürdüğünü anlatan Erbay, "Jandarma, AFAD ve polisin tecrübeli ekipleri her köşeye bakıyor. Zorlu şartlarda yapılabilecek her şeyi yapıyorlar. Aramalar kaza alanı ve 1 kilometre çevresinde, bir de civardaki su toplama havuzunda yapılıyor. Sonuç alınıncaya kadar aramalara devam edilecek" diye konuştu.

Karabük Vali Yardımcısı Erkan Çapar, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Jandarma Albay Samit Tokmak ve Yenice Kaymakamı Oğuz Cem Murat da çalışmaları yerinde inceledi.

Zonguldak'ın Çaycuma ilçesinden Karabük'e giden Ökkeş Şimşek yönetimindeki 67 VF 356 plakalı otomobil, Ören köyü mevkisinde sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu Filyos Çayı'na devrilmişti. Kazada sürücü Ökkeş ile eşi Serpil Şimşek hayatını kaybetmişti. Çaydan çıkarılan otomobilde çocuk koltuğu bulunmasının ardından suda kaybolmuş olabileceği ihtimali üzerine çiftin oğlu Muhammet Emin için arama çalışması başlatılmıştı.