Karabük'te ramazan denetimi

Karabük'te ramazan denetimi
Karabük'te ramazan denetimi
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, ramazan ayı öncesinde gıda işletmelerine denetim yaptıklarını belirtti.Vergili, gazetecilere...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili,  ramazan ayı öncesinde gıda işletmelerine denetim yaptıklarını belirtti.

Vergili, gazetecilere yaptığı açıklamada, halkın gönül rahatlığıyla alışveriş yapabilmeleri için çok sayıda unlu mamul üretim ve satış yerlerine denetimlerin yapıldığını, denetimlerde özellikle iş yeri ruhsatı, işletmenin hijyeni, gramaj tespiti ve çalışan temizliği gibi konularda önem verdiklerini söyledi.

Denetimlerde bir çok kurumdan uzmanların yer aldığını ifade eden Vergili, "Halkın sağlığıyla kimsenin oynamaya hakkı yok. Zabıtalarımız rutin denetimlerini her zaman yapıyorlar. Ancak ramazan ayında herkesin bildiği gibi gıda işletmelerinde bir üretim artışı yaşanıyor. Bu sırada da bazı işletmelerin hijyen kurallarına uymadığını görebiliyoruz. Denetimler sırasında kurallara uymadığı tespit edilen işletmeler için gerekli yasal işlemler yapılacaktır. Halkın sağlığı bizim için her şeyden önemlidir" diye konuştu.