Karabük'te ramazan yardımları

Karabük'te ramazan yardımları
Karabük'te ramazan yardımları
KARABÜK (AA) - Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ramazan ayında 510 aileye kumanya yardımında bulunacak. Dernek Başkanı...

KARABÜK (AA) - Karabük Erzurumlular Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, ramazan ayında 510 aileye kumanya yardımında bulunacak. 

Dernek Başkanı İbrahim Bedir, gazetecilere yaptığı açıklamada, Müslümanlar için önemli bir zaman olan ramazan ayında, yardıma muhtaç ailelere destek olmaya çalışacaklarını söyledi.

Dayanışma ve yardımlaşmanın önemine değinen Bedir, şöyle konuştu:

"Karabük'te yardıma ihtiyacı olduğunu belirlediğimiz 510 aileye kumanya vereceğiz. Bu bir sosyal sorumluluk projesidir. Ramazan öncesi kumanyalarımızı dağıtacağız. İhtiyaç sahibi ailelerin gönüllerindeki dua ve soflarındaki aş olmak tarifsiz bir duygu. Yardımda bulunan herkese teşekkür ederim . Hayırlı bir şeye vesile oldular. Yardımlaşma kültürünün nesilden nesille devamı için ramazan ve benzeri kutsal zamanların önemi fazladır. Her sene yardımlarımızı artıyoruz. Barış ve güvenin ortamının oluşturulması toplumu her zaman ileriye götürür. Biz de biraz olsun buna katkı sağlamak için çalışıyoruz."