Karabük'te sertifika töreni

Karabük'te sertifika töreni
Karabük'te sertifika töreni
KARABÜK (AA) - Karabük Belediyesi Aydınlık Evler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifika...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediyesi Aydınlık Evler Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde düzenlenen kurslarda başarılı olan kursiyerlere sertifika verildi.

Sertifika töreninde konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, sosyal yaşam merkezlerinin Karabük'te olmazsa olmazlardan olduğunu söyledi.

Bir çok mahalleye merkez yaptıklarını, bazılarında ise yapımın devam ettiğini anlatan Vergili, "Bu merkezler lüks değil bir ihtiyaç haline geldi. Merkezler muhtarlık ve aile hekimlerimize yaradı. Merkezlerde bir çok kurslar düzenleniyor. Vatandaşların talepleri doğrultusunda Kur'an kursları açılıyor ve Osmanlıca kurslarına destek veriliyor. İnsanların sosyalleşmesi için faaliyetlerimiz devam ediyor. Bunlardan en önemlisi bu merkezlerde 150'nin üzerinde 18 ile 35 yaş arası arkadaşımıza okur yazarlık diploması verdik" diye konuştu.

Konuşmanın ardından Vergili, MHP Karabük İl Başkanı Burhanettin Arslan, Milli Eğitim Müdürü Ali Köse, Halk Eğitim Müdürü Dursun Yeşiloğlu ile birlikte kursiyerlere sertifikalarını verdi.