Karabük'te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı

Karabük'te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
Karabük'te Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı
KARABÜK (AA) - Karabük Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı.Karabük Kamu Hastaneleri binasındaki açılış...

KARABÜK (AA) - Karabük Kamu Hastaneleri Birliği tarafından Toplum Ruh Sağlığı Merkezi açıldı.

Karabük Kamu Hastaneleri binasındaki açılış töreninde konuşan Genel Sekreter İsmail Kara, merkezi çok önemsediklerini belirterek, burada hastaların güzel vakit geçireceklerini söyledi.

Kara, Toplum Ruh Sağlığı Merkezi'ne bilişsel, yönetsel ve sosyal beceri alanlarında yıkıcı etkisi olan, şizofreni ve benzeri psikotik bozuklukları ile duygu durum bozuklukları olan hastaların başvurabileceğini söyledi.

Hastaların takip ve tedavilerinin düzenlenmesi, hastaların toplum dışına itilmesinin önüne geçilmesi ve topluma yeniden katılmalarının sağlanması için destek hizmeti verileceğini vurgulayan Kara, "Merkezde bir ruh sağlığı ve hastalıkları uzmanı, bir sosyal çalışmacı, bir psikolog, iki hemşire, bir tıbbi sekreter, bir idari ve teknik personel ve temizlik elemanı, bir güvenlik görevlisi, çeşitli el becerileri ve uğraş alanları için uğraş terapistleri ve usta öğreticiler görev yapacak. Grup terapi odası, ahşap-takı gereçleri, çeşitli el işi faaliyetleri, müzik-resim çalışmaları için kullanılan uğraş terapi ve rehabilitasyon odası, okuma ve internet kullanımı için kütüphane ve okuma salonu, görevli personel ve hastaların öğlen yemeği için yemek pişirilmesi ya da dağıtımını sağlayacak" diye konuştu.

Konuşmanın ardından merkezin açılışı yapıldı.