Karabük'teki il genel meclis başkanı seçimleri

Karabük'teki il genel meclis başkanı seçimleri
Karabük'teki il genel meclis başkanı seçimleri
- AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Şahin: - "Böyle bir seçim sonucunda bir başka arkadaşımızın grup kararına rağmen meclis başkanı seçilmiş olması, bizim Karabük'te kırsal kesime getireceğimiz hizmetlerimizi aksatmamalıdır."

KARABÜK (AA) - AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Karabük İl Genel Meclisi'nde yapılan seçimlere ilişkin, "Böyle bir seçim sonucunda bir başka arkadaşımızın grup kararına rağmen meclis başkanı seçilmiş olması, bizim Karabük'te kırsal kesime getireceğimiz hizmetlerimizi aksatmamalıdır." dedi.

Şahin, çeşitli temaslar için geldiği Karabük'te gazetecilerin sorularını yanıtladı.

İl Genel Meclis Başkanlığına Ahmet Sözen'in seçilmesine yönelik soru sorulması üzerine Şahin, "Seçilen arkadaşlar bizim grubumuza mensup bir İl Genel Meclisi üyemizdir. Grup kararına uyulmasını tabi ki arzu ederdik ama bir seçim yapılmış. Bunu parti organlarımız değerlendireceklerdir." ifadesinde bulundu.

Şahin, köylere hizmetin gitmesinin kimin il genel meclisi başkanı olacağından çok daha önemli olduğunu vurgulayarak, şöyle konuştu:

"Bizim için önemli olan şunun veya bunun meclis başkanı seçilmesi değil. Böyle bir seçim sonucunda bir başka arkadaşımızın grup kararına rağmen meclis başkanı seçilmiş olması, bizim Karabük'te kırsal kesime getireceğimiz hizmetlerimizi aksatmamalıdır, aksatmayacaktır. Bizim için üstünde titizlikle durulacak husus budur. Yoksa grubumuz içerisinde bir arkadaşımızın seçilmiş olması, siyasi sorun değildir. Bunu siyasi sorun olarak değerlendirmiyoruz."

Özel İdare'de bir değişimin söz konusu olup olmadığıyla ilgili soru üzerine ise Şahin, şunları kaydetti:

"Şu anda bizim böyle bir gündemimiz yok. Bizim tek gündemimiz, hizmet dönemi başlıyor. Artık kış mevsiminden çıkıyoruz. Planlı, programlı şekilde köylerimizin başta yol, su, kanalizasyon sorunlarının bir an önce çözülmesidir. Geçtiğimiz dönem bir taş kırma makinesi almıştık, bu sene bir tane daha temin etmeyi düşünüyoruz ki ulaşılmayan köyümüz kalmasın. Her köyümüze, mahallemize standartları yükseltilmiş olan yollarla gidebilelim. Bizim amacımız budur. Genel sekreterin değiştirilmesi şeklinde gündemimiz yok."