Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı.  Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü...

KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 2 kişi gözaltına alındı. 

 Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Kayabaşı Mahallesi Bahattin Gazi Caddesi üzerinde durumundan şüphelendikleri İ.A. (22) ve S.A.A.'nın (20) üstlerinde yapılan aramada 7 gram uyuşturucu ele geçirildi. 

Gözaltına alınan şüpheliler, emniyetteki işlemlerinin ardından serbest bırakıldı. 

-Hırsızlık iddiası

Karabük'te hırsızlık iddiasıyla 3 kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Yenişehir, Kartaltepe ve Bayır mahallelerindeki hırsızlık olaylarına karıştıkları belirlenen E.A , K.C.B. ve O.K. gözaltına alındı.

Soruşturma sürüyor.

- Kurumsal İşbirliği Toplantısı 

Çalışma ve İş Kurumu ( İŞKUR ) Karabük Şubesi tarafından Kurumsal İşbirliği Toplantısı düzenlendi.

İŞKUR İl Müdürü  Coşkun Güven, toplantıda yaptığı konuşmada, işsizliğin en önemli nedeninin mesleksizlik olduğunu söyledi. 

 Sorunları ortadan kaldırmak için mesleki eğitim faaliyetlerinin artırılması gerektiğini vurgulayan Güven, şöyle konuştu:

"İş gücü piyasası analiz çalışmaları neticesinde, kentte temininde güçlük çekilen mesleklerin belirlendi. Bu mesleklerde açılacak kursların eğitim masraflarını karşılayacağız. Kişilerin kolay işe girmelerini sağlayacak ve istihdamı artırabilecek tüm projelerde işbirliğine hazırız. İşbirliği yapacak kurumların yüz yüze iletişimlerini artırmak ve yaşanabilecek bürokratik işlemleri ortadan kaldırılmasını hedefimiz."


  ETİKETLER:

  İŞKUR

  ,

  Soruşturma

  ,

  eğitim

  ,