Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele...

KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda 1 kişi gözaltına alındı. 

Alınan bilgiye göre, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince, Üniversite Mahallesi'nde C.G'nın (17) üzerinde yaptıkları aramada 4 uyuşturucu hap ele geçirildi. 

Gözaltına alınan şüpheli, emniyete götürüldü. 

- Cumhuriyet Başsavcısı Arslan'dan ziyaret

Aydın Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atanan Karabük Cumhuriyet Başsavcısı Hakan Arslan, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'a veda ziyaretinde bulundu.

Arslan, ziyarette yaptığı konuşmada, kentten ayrılmanın zor olduğunu belirterek, "Karabük'te çok değerli insanlar ile tanışma fırsatı buldum. Kader izin verse Karabük'ten emekli olurdum. Bu kenti ve sizleri hiçbir zaman unutmayacağım" dedi. 

Uysal ise ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, "Yeni görev yerinizde başarılar diliyorum. Üniversitemizin düzenlediği bütün etkinliklerin içinde oldunuz. Bunun için size teşekkür ediyorum. Umarım bir sonraki görev yerinizde de güzel işlere imza atar, ülkemizi daha da ilerilere taşırsınız" ifadesini kullandı. 

- Karabük'te motivasyon eğitimi

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından lise son sınıf öğrencileri için motivasyon eğitimi düzenlendi. 

Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'ndeki eğitimde konuşan yaşam koçu Gökhan Okçu, dünyada yetiştirilmesi en zor olan varlığın 'insan' olduğunu söyledi. 

Aile ve eğitim sürecinin, insanın yetişmesinde önemli rol oynadığını vurgulayan Okçu, "Motivasyonumuzu her zaman yüksek tutmak gerekiyor. Hayat bize çok şey öğretiyor. Kitap okumak ve verilen ödevleri zamanında yapmak motivasyonun için önemlidir. Motivasyonu yüksek olan insanlara baktığınızda her zaman hedefi olan kişilerdir" diye konuştu.

Eğitime, Vali Yardımcısı Yunus Kalaycı, Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürü Coşkun Güven, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.