Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te Kur'an kurslarında  4-6 yaş grubu çocukların ilk dönem eğitimi tamamladı. Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenen...

KARABÜK (AA) - Karabük'te Kur'an kurslarında  4-6 yaş grubu çocukların ilk dönem eğitimi tamamladı. 

Vali Nafiz Kayalı Gençlik Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan İl Müftüsü Halil Bektaş, 4-6 yaş grubunun dini eğitim uygulamasında Karabük'ün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından pilot il olarak seçildiğini söyledi. 

İki yıldır 4-6 yaş grubu çocuklara eğitim verdiklerini ifade eden Bektaş, "Bu yıl 80 öğrencimiz eğitim görüyor. Çok yoğun istek var. Bu kapsamda kursların sayısını artıracağız" dedi. 

Kuran okumaya geçen öğrencilere Kur'an-ı Kerim hediye edildiği etkinliğe Karabük Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever ve öğrencilerin velileri katıldı.

- Madde bağımlılığıyla mücadele seminerleri

Karabük'te 120 öğrenci ve 5 öğretmene madde bağımlığı konusunda eğitim verildiği bildirildi. 

Karabük Emniyet Müdürlüğü 'nden yapılan açıklamada, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerinin madde bağımlığıyla mücadelede daha etkili yöntem olan eğitimlerle öğrenci ve öğretmenlerin bilgilendirdiği belirtildi. 

Açıklamada, 120 öğrenci ve 5 öğretmene verilen eğitimde madde bağımlılığının zararları, başlama nedenleri, tedavi süreci ve yasal boyutu konularında bilgiler aktarıldığı kaydedildi.