Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonun da 3 kişi göz altına alındı. Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Kaçakçılık ve Organize...

KARABÜK (AA) - Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonun da 3 kişi göz altına alındı. 

Alınan bilgiye göre, İl Emniyet Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, kente merkezine durumlarından şüphelendikleri, R.A, R.K. ve O.C.Ö'nün üstlerinde yaptıkları aramada 133 uyuşturucu hap ve 1.80 gram esrar ele geçirdi. 

Şüpheliler, gözaltına alındı.

- KBÜ'de " Buram Buram Çanakkale Zaferi" Konferansı

Karabük Üniversitesi'nde " Buram Buram Çanakkale Zaferi" Konferansı düzenlendi. 

 Prof. Dr. Bektaş Açıkgöz Konferans Salonu'nda düzenlenen konuşan  Dünyanın en yaşlı gazisi unvanını taşıdığı 1994'te 110 yaşında yaşamını yitiren Hüseyin Kaçmaz'ın oğlu Turgut Kaçmaz, Çanakkale'nin geçilmez bir kale olduğunu ve böyle bir şeye Türk milletinin asla izin vermeyeceğini söyledi. 

"Bir metre kareye 6 bin merminin düştüğü, baba ile oğlun aynı cephede savaşarak şehit olduğu cephedir Çanakkale" diyen Kaçmaz, "Benim babam Hüseyin Kaçmaz, Balkan, Çanakkale ve İstiklal Savaşlarına katılan Mustafa Kemal Atatürk 'ün askeri, bu vatan bu millet, bu bayrak ve bu din uğruna 14 yıl savaşan birisidir. Çanakkale'de Conkbayır'da kahramanca savaşarak yaralanıp gazi oldu. Atatürk tarafından İstiklal Madalyası ile ödüllendirildi" ifadesini kullandı. 

Konferansa Vali Yardımcısı Abdullah Acar, İl Emniyet Müdürü  Serhat Tezsever, KBÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Zeki Tekin, gaziler ve öğrenciler katıldı.