Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te, Fahri Trafik Müfettişleri Toplantısı yapıldı.Polis Evi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Serhat...

KARABÜK (AA) - Karabük'te, Fahri Trafik Müfettişleri Toplantısı yapıldı.

Polis Evi'nde düzenlenen toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, Türkiye 'de meydana gelen kazaların terör eylemlerinden daha fazla can kaybına sebebiyet verdiğini söyledi. 

Tezsever, kazaların önlenmesi için çeşitli tedbirlerin alındığın belirterek, "Sizlerin görevleri önemli. Trafikte denetimler önemli. Biz üzerimize düşen görevleri yerine getiriyoruz. Önemli bir görev üstlendiniz. Sizlere de büyük sorumluluk düşüyor. Denetimlerde ilgili yasal mevzuat çerçevesinde sizlere verilen görev, yetki ve sorumluk bilinci ile hareket etmelisiniz. Görevinizde sizlere başarılar diliyorum" ifadelerini kullandı. 

-Hafızlık İcazet Töreni

Beşbinevler Kur'an Kursu'nda eğitimlerini tamamlayan 8 erkek öğrenci için hafızlık icazet töreni düzenledi. 

Tüccarlar Kooperatifi Toplantı Salonu'ndaki toplantıda konuşan İl Müftüsü Halil Bektaş, hafızlık eğitime çok önem verdiklerini söyledi. 

Daha önce de 8 öğrencinin hafız olmayı başardığını belirten Bektaş, "Bu sayı böylelikle 16 oldu. Diğer öğrencilerimiz de eğitimlerine devam ediyor. Hafızlarımız, ailelerini ve hocalarımızı tebrik ediyorum. Bayan öğrencilerimizin de eğitimleri devam ediyor" dedi.

Daha sonra Vali Yardımcısı Vekili Tolga Özdemir ve Müftü Bektaş tarafından öğrencilere hafızlık belgeleri verildi.