Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te polen alerjisine karşı uyarıda bulunuldu.Karabük Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, polenlerin...

KARABÜK (AA) - Karabük'te polen alerjisine karşı uyarıda bulunuldu.

Karabük Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği'nden yapılan açıklamada, polenlerin çamaşırlara kolay bir şekilde yapıştığı ve çamaşırların dışarıda kurutulmasından kaçınılması gerektiği belirtildi. 

Saçlara yapışan polenlerin temizlenmesi için yatmadan önce saçların yıkanması gerektiği kaydedilen açıklamada, "Günlük kıyafetlerinizi yatak odanızda çıkartmayın. Evinizi ve kapalı yaşam alanlarınızı polenlerin çok olduğu sabah saatlerinde havalandırmayın. Gözlük kullanıyorsanız gözlüğünüzü düzenli olarak yıkayın. Gözlüğünüze yapışan polenler rahatsızlanmanıza neden olur" ifadesi kullanıldı.

-51. Kütüphaneler Haftası

Karabük İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mehmet Uzun, 51. Kütüphaneler Haftası dolayısıyla mesaj yayımladı. 

Uzun, mesajında, bilim, kültür , sanat , edebiyat ve tarih gibi alanlarda, bir milletin hafızasını oluşturan kütüphaneler, geçmişi geleceğe taşıyan en önemli yapılar olduğunu bildirdi.

Bilgi birikiminin gelecek kuşaklara aktarmak için kütüphaneleri değeri bilinmesi gerektiğini vurgulayan Uzun, " Kütüphanelerdeki kaynaklar en modern imkanlarla ve en iyi şekilde okuyucuların istifadesine sunulmalıdır. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın yetişmesine, halkımızın bilgi ve birikimlerinin artmasına ve vatandaşlık bilincinin güçlenmesine yaptığı katkılarla kütüphanelerimiz önemli görevler icra etmektedir" değerlendirmesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  sanat

  ,

  Kamu

  ,

  Edebiyat

  ,

  Sabah

  ,

  Yaşam

  ,

  Tarih

  ,

  Modern

  ,

  Bilim

  ,

  kültür

  ,

  Karşı