Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Gezici Başkanlık Ofisi" uygulaması kapsamında Belen Mahallesi sakinleriyle bir araya...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, "Gezici Başkanlık Ofisi" uygulaması kapsamında Belen Mahallesi sakinleriyle bir araya geldi. 

Vergili, burada yaptığı konuşmada, gelecek ay mahallede doğalgaz altyapı çalışmalarına başlayacaklarını söyledi. 

Mahallenin doğalgaz, asfalt ve kaldırım sorunlarının çözülmesinin ardından mahallenin güzel bir görünüme kavuşacağını ifade eden Vergili, şöyle konuştu

"Ağır vasıta araçların yollarınızı bozduğunu biliyorum. Bizim için de büyük sorun. Çözüm için bir nokta kuracağız. Alt yapı bu araçlar yüzünden kısa sürede bozuluyor. Kantar sorunu var burada. Ağır tonajlı araçların geçişleri engellenmeli. 15 gün içerisinde Halim deresi boyunca asfalta atacağız. Kaçak geçişlerin engellenmesi gerekir. Alt yapının bozulmasını engellemek için daha derin olarak kanalları açtık. Bu da kolay olmadı."

- Karabük'te içme suyu isale hattı yenileme çalışmaları

Karabük Belediyesinin içme suyu isale hattı yenileme çalışmalarına başladığı bildirildi. 

Belediyeden yapılan açıklamada,  içme suyu konusuna çok büyük önem verildiği ve bu yönde çok ciddi çalışmaların yapıldığı belirtildi. 

Karabük'ü yaşanabilir bir şehre dönüştürmek için hayata geçirilen çalışmalar içerisinde insan sağlığının her zaman önemsendiğini vurgulanan açıklamada, "Karabük'te içme suyu borularının değiştirilmesi hususunda elimizden geldiğince hassas ve hızlı hareket edip, içme suyu hattını yenilemeye çalışıyoruz. Kısa sürede önemli mesafe kat ettik. İnsanlara yaşam alanları oluşturacak şekilde düzenlemeye devam edeceğiz" değerlendirmesinde bulundu.


  ETİKETLER:

  Belediye

  ,

  Yaşam

  ,

  zaman

  ,

  kaçak