Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük Belediyesi tarafından Yenişehir Çamlık mevkisinde temizlik yapıldı.Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı açıklamada,...

KARABÜK (AA) - Karabük Belediyesi tarafından Yenişehir Çamlık mevkisinde temizlik yapıldı.

Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, yaptığı açıklamada, halkın daha temiz ve daha sağlıklı bir ortamda spor yapması için çalıştıklarını söyledi.

Çevre temizliğinin her alanda önemli olduğunu ifade eden Vergili, "Her doğaya atılan çöp bizim için tehlike arz ediyor. İçme suyundan tutunda birçok alanda kirliliğin yaşanmasının tek nedeni duyarsızca çevreye atılan çöplerdir. Vatandaşlarımızın, bu uyarılarımızı dikkate alarak çöplerini doğaya atmamalarını istiyoruz" diye konuştu.

- Karabük'te kermes açıldı

Semerkand Vakfı Karabük Şubesi tarafından Kent Meydanı'nda hayır kermesi açıldı.

Kur'an-ı Kerim okunmasının ardından Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Müftüsü Halil Bektaş, Semerkand Vakfı Karabük Şube Başkanı Celal Yörür tarafından kermes açılışı gerçekleştirildi. 

-Metin Akpınar'dan Rektör Polat'a ziyaret 

6. Uluslararası Bilim Günleri kapsamında Karabük'e gelen sanatçı Metin Akpınar, Karabük Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Refik Polat'ı ziyaret etti.

Polat, ziyarette yaptığı konuşmada, davetlerini kırmayan Akpınar'a teşekkür etti.

Akpınar'ın çok değerli bir sanatçı olduğunu belirten Polat, Türk tiyatrosu ve sinemasına büyük katkıları olduğunu kaydetti.