Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te şehir içinden geçen ağır tonajlı araçların 24 saat kamerayla takip edileceği bildirildi. Karabük Belediyesinden yapılan...

KARABÜK (AA) - Karabük'te şehir içinden geçen ağır tonajlı araçların 24 saat kamerayla takip edileceği bildirildi. 

Karabük Belediyesinden yapılan açıklamada, 7 ton üzeri ağır tonajlı tır ve kamyonların şehir içi trafiğine girmesi dolayısıyla yolların bozulduğu belirtildi. 

Yolların tahribat olmaması için şehir içinde seyir eden ağır yük araçlarının kamerayla takip edileceği kaydedilen açıklamada, "Şehir içi yolları kullanan ağır taşıtlar, kent içi ulaşım için yapılan yolları bozuyordu. Ağır vasıtalar ana arterleri kullanmaları gerekirken, kantardan kaçmak şehir için yolları kullanmakta. Özellikle Kayabaşı mahallesinden yoğun geçişler olması nedeniyle mahalle girişinde kontrol merkezi oluşturuldu. Kamera sistemiyle kontrol yapılıyor. Ağır tonajla geçen vasıtalara cezai işlem uygulanıyor" ifadeleri kullanıldı. 

- Ulusal Öğrenci Kulüpleri Strateji Çalıştayı sona erdi

Karabük Üniversitesi'nde düzenlenen (KBÜ) Ulusal Öğrenci Kulüpleri Strateji Çalıştayı sona erdi

Ay Yıldızlı Stadyumu'ndaki çalıştaya, 70'e yakın üniversitenin kulüp temsilcileri katıldı.

Çalıştayda, üniversitelerde kulüplere sağlanan mali destekler, üniversitelerarası kulüp organizasyonları, kulüplerin üniversite yönetimindeki rolü, kulüplerde markalaşma, kulüp danışmanlarının kulüp yönetimindeki rolü ile dünyada ve Türkiye 'deki üniversitelerde öğrenci inisiyatifi gibi konular ele alındı.

Çalıştayın sonunda KBÜ Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanı Özcan Büyükgenç, katılımcılara sertifika ve teşekkür belgesi verdi. 

- Karabük'te uyuşturucu operasyonu

Karabük'te düzenlenen uyuşturucu operasyonunda, 1 kişi gözaltına alındı. 

Karabük Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Yeşil Mahallesi'nde hareketlerinden şüphelendikleri F.A'nın (29) üzerinde yaptıkları aramada, 6 adet uyuşturucu hap ele geçirdi. 

Gözaltına alınan şüpheli hakkında adli işlem başlatıldı.