Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
- Karabük Belediyesi Namık Kemal Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezindeki kursları başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi

KARABÜK (AA) - Karabük Belediyesi Namık Kemal Mahallesi Sosyal Yaşam Merkezinde açılan kursları başarıyla bitiren kursiyerlere sertifikaları verildi.

Sertifika töreninde konuşan Karabük Belediye Başkanı Rafet Vergili, Karabük'te Sosyal Yaşam Merkezlerinin büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Sosyal Yaşam Merkezlerinde halk meclisleri kurulacağını ifade eden Vergili, "Her mahallemizde farklı etkinlikleri, kursları, Kur'an kursları, okuma-yazma kursları derken, tüm Karabük'ün sosyal alanda en fazla ilgi göstermiş olduğu merkezler haline geldi. Bu merkezlerimiz bundan sonra daha kapsamlı şekilde çalışmaya devam edecek. Yeni yapmış olduğumuz programda da bu Sosyal Yaşam Merkezlerimiz halk meclislerinin alt tabanını oluşturacak" dedi.

Konuşmanın ardından başarılı olan kursiyerlere sertifikaları verildi.

- Haziran ayı muhtarlar toplantısı yapıldı

Karabük'te, Belediye Başkanı Rafet Vergili'nin katılımıyla haziran ayı muhtarlar toplantısı yapıldı.

Bir restoranda yapılan toplantıda konuşan Karabük Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı İbrahim Harmanbaşı, 7 Haziran seçimlerinde muhtarların yoğun şekilde çalıştığını belirtti.

Muhtarların hür ve özgür iradesiyle, herhangi bir baskı ve yan etkilerden etkilenmeden demokratik haklarını kullandığını vurgulayan Harmanbaşı, "Ben sizlere çok teşekkür ediyorum. Bir ay boyunca mahallelerinizden çıkmadınız. Sürekli seçmenlerinizi en iyi bir şekilde bilgilendirdiniz. Seçmen kağıtlarını dağıttınız ve Karabük'te de huzurlu bir şekilde seçim oldu" diye konuştu.