Karabük'ten kısa kısa

Karabük'ten kısa kısa
Karabük'ten kısa kısa
KARABÜK (AA) - Karabük'te çeşitli suçlardan araması bulunan ve gözaltına alınan 15 kişiden 5'i tutuklandı. Alınan bilgiye göre, Karabük Emniyet...

KARABÜK (AA) - Karabük'te çeşitli suçlardan araması bulunan ve gözaltına alınan 15 kişiden 5'i tutuklandı. 

Alınan bilgiye göre, Karabük Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince çeşitli suçlardan araması bulunan 15 kişi gözaltına alındı.

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliye sevk edilen şüphelilerden  E.T. (35), E.D. (28), M.A.Y. (27), N.K. (43) ve B.G. (25) tutuklandı. 

- Turab, finalde yarışacak

Karabük Üniversitesi (KBÜ) Safranbolu Meslek Yüksekokulu, Radyo ve Televizyon Programcılığı Bölümü öğretim görevlileri tarafından çekilen Turab adlı belgesel filmin, Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali'nde finalinde yarışmaya hak kazandığı bildirildi. 

KBÜ'den yapılan yazılı açıklamada, öğretim görevlileri Musa Ak, Hasan Basri Özdemir ve Bedirhan Karakurluk'un çektiği filmin festivalin finalinde yarışacak olan 3 Türk belgeselden birisi olmaya hak kazandığı belirtildi. 

40 ülkedeki 180 belgesel film arasından finale kalma başarısı gösteren belgeselin KBÜ için büyük bir başarı olduğu kaydedildi.