Karagöl'e yavru sazan balığı bırakıldı

Karagöl'e yavru sazan balığı bırakıldı
Karagöl'e yavru sazan balığı bırakıldı
KARABÜK (AA) - Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Ovacık ilçesindeki Karagöl'e yavru sazan balığı bırakıldığını...

KARABÜK (AA) -  Gıda , Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Cemalettin Çataklı, Ovacık ilçesindeki Karagöl'e yavru sazan balığı bırakıldığını bildirdi. 

Çataklı, yaptığı yazılı açıklamada, bakanlıkları tarafından yürütülen  2015 yılı Balıklandırma Programı kapsamında 27 bin yavru sazan balığının usulüne uygun olarak Karagöl'e bırakıldığını belirtti. 

Çataklı, açıklamasında şunları kaydetti:

"Balıklandırma çalışmalarıyla iç sulardaki mevcut balık stoklarının korunması ve devamlılığının sağlanması, vatandaşların hayvansal protein ihtiyaçlarının su ürünlerinden karşılanması hedeflenmektedir. Sınırlama ve sorumluluklara titizlikle uyulması sularımızdaki doğal yaşamın devamlılığı için büyük önem arz etmektedir. Gerek su kaynaklarına yeni bırakılan, gerekse suda mevcut diğer yavru balıkların gelişimlerini tamamlamaları ve en az bir kez üreyebilmeleri için avcılık sırasında yakalanan küçük balıklara herhangi bir zarar verilmeden suya iade edilmeleri gerekmektedir."


  ETİKETLER:

  Protein

  ,

  Sazan

  ,

  Tarım

  ,

  gıda

  ,

  2015