KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:

KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:
KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:
- " Burası küçük bir tesis değil, 2 milyonun üzerinde üretim rakamlarını konuşuyoruz ve burası büyük bir gemi"

KARABÜK (AA) - Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, "Burası küçük bir tesis değil, 2 milyonun üzerinde üretim rakamlarını konuşuyoruz ve burası büyük bir gemi" dedi. 

Yılmaz, KARDEMİR Eğitim ve Kültür Merkezi Konferans Salonunda düzenlediği basın toplantısında başarıyı, çalışanlarla yayabileceklerini söyledi.

KARDEMİR'in önemli mesafeler almış bir şirket olduğunu belirten Yılmaz, şöyle konuştu:

" Bugün geldiği nokta oldukça iyi bir seviyedir. Önümüzde alacağımız önemli mesafeler var. Onları beraber başaracağız. Burada yapılacak işler hep beraber yapılması gereken işlerdir. Yönetim ve çalışanlarımız ile hedefe koşuyoruz. Bir ekip ile yola çıktık. Günde 12-16 saat arası bir çalışma tempomuz var. Çünkü zaman bizim için kıymetli. Hızlı bir şekilde ilerliyoruz, devam eden yatırımlarımız var."

Yılmaz, önceliklerinin insan olduğuna dikkat çekerek,  sağlığı ve çevre kirliliğinin üzerinde önemle durdukları konuların başında geldiğini dile getirdi.

Aynı çevrenin içinde yaşanıldığı için herkese karşı sorumlulukları olduğunu belirten Yılmaz, " Avrupa Birliği (AB) müktesebatında bulunan çevre yatırımlarını yapmak zorundayız. Bundan kaçmıyoruz. Çevre yatırımları devam edecek. KARDEMİR büyüyor, kapasitesini geliştiriyor" diye konuştu. 

Yılmaz, Çin'in demir çelik sektöründe bütün ülkeler için bir tehdit olduğuna işaret etti.

Sektörde fiyatların bazen az bazen de çok düştüğünü aktaran Yılmaz, şöyle devam etti:

"Burada önemli olan hammade fiyatları ile satış fiyatları. Günümüzde fiyatları piyasa belirliyor. Önemli olan maliyetleri yönetebilmek. KARDEMİR doğru bir yolda. Ray ve profil haddehanelerinin kurulması isabetli bir yatırım. Katma değeri yüksek ürünlerin üretilebilmesi için desteklenmesi gerekir. Katma değeri yüksek bir ürünü her yere satabilirsiniz."

Yılmaz, toplu iş sözleşmesi sürecinin devam ettiğini anımsatarak, KARDEMİR için kabul edilebilir bir noktanın bulunacağını bildirdi.

Fiyatların aşağıya gittiğini, tabloyu karartmamak gerektiğini vurgulayan Yılmaz, çelik sektörünün büyümeyle doğru orantılı ilerlediğini sözlerine ekledi.