KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:

KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:
KARDEMİR Genel Müdürü Yılmaz:
- "Şirketlerin başarılarında temel faktör çalışanlarıdır, onların yeniliğe açık yetenekleridir. Mücadelenin, rekabetin bu kadar çetin, bilgi ve teknolojiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu çağımızda farkı sadece çalışanlar yaratabilir"

KARABÜK (AA) - Karabük Demir Çelik Fabrikaları (KARDEMİR) Genel Müdürü Mesut Uğur Yılmaz, şirketlerin başarılarında temel faktörün çalışanlar ve onların yeniliğe açık yetenekleri olduğunu belirterek, "Mücadelenin, rekabetin bu kadar çetin, bilgi ve teknolojiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu çağımızda farkı sadece çalışanlar yaratabilir" dedi.

KARDEMİR Eğitim Kültür Merkezi'nde düzenlenen KARDEMİR Öneri Sistemi (KARÖS) 11. Ödül Töreni'nde konuşan Yılmaz, KARÖS'ün çalışanların katılımcılığını arttırmak ve geliştirmek, her türlü fikrin sistematik bir yaklaşımla değerlendirilmesini ve iyileştirme fırsatına dönüştürülmesini sağlamak, yenilikçi ve değişimci fikirleri teşvik etmek amacıyla oluşturulduğunu söyledi.

Önerilerin 10 bin 108'e ulaştığını ifade eden Yılmaz, "Uygulanmakta olan öneri sisteminin 5 yıl içinde aldığı mesafeden gurur duyuyorum. Bu gurura ortak olan tüm KARDEMİR çalışanlarını kutluyorum. Şirketlerin başarılarında temel faktör çalışanlarıdır, onların yeniliğe açık yetenekleridir. Mücadelenin, rekabetin bu kadar çetin, bilgi ve teknolojiye ulaşmanın bu kadar kolay olduğu çağımızda farkı sadece çalışanlar yaratabilir. Bu yaklaşımda ön plana çıkan insandır ve bu nedenle şirketler için fark yaratan temel kavram da insandır" diye konuştu.

Yılmaz, bu sistemin hiçbir konuyu ayırt etmeden, çevre sorunlarını, iş güvenliğini, maliyetleri, üretimi, sosyal ve yönetsel tüm iyileştirmeye açık alanları kucakladığını vurguladı.

Törende, "Fırınlar Skip Sistemi Halat Gerdirme Mekanizması Geliştirilmesi", "Kontinü Haddehane Hadde Looplarına" ait "Pnömatik Valflerin Bakım ve Temizliği", "Sekonder Toz Toplama Sistemi Hava Kompresörlerinde İyileştirme", "Sekonder Toz Toplama Sistemi Enerji Verimliliği", "Kütük Makinesi Torç Sisteminde İyileştirme", "Kontinü Hadde 9. Tezgahında Oval Kalibresinin İyileştirilmesi", "Kontinü Hadde Tezgahlarında Bulanan Yağlama Dağıtıcılarının İyileştirilmesi", "Hammadde Manipülasyon ve Sinter Müdürlüğü İş Sağlığı ve Güvenliği Çalışmaları" önerilerine ödülleri verildi.