Kardemir Karabükspor Euroleague 3'e uğurlandı

Kardemir Karabükspor Euroleague 3'e uğurlandı
Kardemir Karabükspor Euroleague 3'e uğurlandı
- Euroleague 3'te ülkemizi temsil edecek Kardemir Karabükspor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, törenle İspanya'ya uğurlandı - Uğurlama töreninde futbol takımı teknik direktörü Yılmaz Vural ve futbolcular da bulundu

KARABÜK (AA) - Euroleague 3'te Türkiye 'yi temsil edecek Kardemir Karabükspor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, törenle İspanya'ya uğurlandı.

Metin Türker Tesisleri bahçesindeki törene, kulüp yöneticileri, futbol takımı teknik direktörü Yılmaz Vural ve futbolcularla tekerlekli sandalye basketbol takımı antrenörü Can Aksu ve sporcuları katıldı.

Can Aksu, gazetecilere yaptığı açıklamada, geçen sezon Garanti Tekerlekli Sandalye Basketbol Süper Ligi'ni 3. tamamladıklarını ve Euroleague 3'e katılma hakkı kazandıklarını söyledi.

Uğurlama töreninin morallerini yükselttiğini, Karabük ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil edeceklerini aktaran Aksu, "İspanya'da zorlu maçlar bizi bekliyor. Gruptan çıkarsak Nisan'da Hollanda'da finaller olacak. Takım hazır. 45 gündür bu maçlara hazırlanıyoruz. Aramızda milli takımda olan ve Avrupa tecrübesine sahip sporcularımız var. İnşallah şampiyonada iyi sonuçlar alıp evimize dönmek istiyoruz" diye konuştu.

"Hedefimiz gruplardan çıkmak. Gruptan çıkan şampiyon olur. Çünkü grupta güçlü takımlar var" diyen Aksu, rakipleri iyi analiz ettiklerini, onları yenecek kalitelerinin bulunduğunu kaydetti.

Takım kaptanı Murat Aslanoğlu da iyi hazırlandıklarını, ülkelerini en iyi şekilde temsil edeceklerini ifade etti.

Kardemir Karabükspor Futbol Takımı Teknik Direktörü Yılmaz Vural ise iki takımı bir araya getirenlere teşekkür ederek, "Avrupa'ya bir yoldan gidiyoruz. İnşallah futbol takımı olarak biz de Avrupa'yı tekrarlarız. Geçen sezon iyi gittik Avrupa'da. İnşallah tekrarlarız. Bunlar zor değil" dedi.

Vural, Aksu'ya çiçek vererek, yapacakları maçlarda başarılar diledi. 

Bugün karayoluyla İstanbul , yarın sabah havayoluyla da İspanya'ya gidecek Kardemir Karabükspor Tekerlekli Sandalye Basketbol Takımı, 12-15 Mart'ta İspanya'da yapılacak Euroleague 3'te C grubunda İspanya'dan Club BSR Amiab Albacete, Hollanda'dan Only Friends, İngiltere'den Coyotes ve İtalya'dan Special Bergamo Sport takımlarına karşı oynayacak.