Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Tankut:

Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Tankut:
Kardemir Karabükspor Kulübü Başkanı Tankut:
-"Takımımızın eski başarılı günlerine ulaşacağından hiçbir endişemiz yok"

KARABÜK (AA) - PTT 1. Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'un kulüp başkanı Hikmet Ferudun Tankut, "Takımımızın eski başarılı günlerine ulaşacağından hiçbir endişemiz yok" dedi.

Tankut, düzenlediği basın toplantısında, hafta sonu deplasmanda karşılaşacakları Giresunspor ile PTT 1. Lig'de sezonun ilk karşılaşmasına çıkacaklarını söyledi . 

Yapılan transferler ve sezon öncesi kamplarla Kardemir Karabükspor'un lige büyük oranda hazır olduğunu ifade eden Tankut, "Transfer sezonu bitmeden eksik noktalara transfer yapacağız. Sezon içerisinde seyir zevki yüksek maçlar oynayacak bir takım oluşturduğumuzu düşünüyorum. Yabancı kontenjanında yapılan değişiklik ligleri renkli hale getirdi. Birçok takım Süper Lig'de mücadele eden oyuncuları transfer etti" diye konuştu.

Tankut, her kesimin ciddi desteğine ihtiyaçları olduğunu vurgulayarak şöyle konuştu:

"Kardemir Karabükspor, Süper Lig'de 8 sezon geçiren bir takımdır. Türkiye 'de ve bölgesinde itibarı vardır. Takımımızın eski başarılı günlerine ulaşacağından hiçbir endişemiz yok. Sezonun evimizde oynayacağımız ikinci karşılaşmasında taraftarımızı bekliyoruz.  Transfer çalışmalarımız 1 Eylül 'e kadar devam edecek. 3 transfer daha yaparak transferi tamamlayacağız. PTT 1. Lig'de gelirler belli. Mali kriterleri dikkate almalıyız. Ekonomik olarak kötü bir durumda kalmamak için hemen hemen tüm oyuncularımızla yollarımızı ayırdık."