Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kafkas, istifa etti

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kafkas, istifa etti
Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Kafkas, istifa etti
- Tolunay Kafkas, 2-1 yenildikleri Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçının ardından istifa ettiğini açıkladı - Kafkas: "Bu işçi ve emekçi şehrinde, bana destek olan insanlara çok teşekkür ediyorum. Bir tarafım her zaman burada kalacak" - Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Özdilek: - "Rakip gördüğümüz bir takımı deplasmanda yenmek, gelecek adına bizi ciddi anlamda umutlandırdı"

KARABÜK (AA) - Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Tolunay Kafkas, 2-1 yenildikleri Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor maçının ardından istifa ettiğini açıkladı. 

Kafkas, basın toplantısında, kendisine destek olan herkese teşekkür ederek, özellikle Kulüp Başkanı Mustafa Yolbulan ve Asbaşkan Murat Yolbulan'ın itibarlı ve saygılı kişiler olduğunu söyledi.

Görevinden istifa ettiğini belirten Kafkas, "Bu işçi ve emekçi şehrinde, bana destek olan insanlara çok teşekkür ediyorum. Bir tarafım her zaman burada kalacak. Basın mensuplarına da teşekkür ediyorum. Keşke böyle bitmeseydi ama futbolun içinde bunlar var" dedi.

Takımın önünü açmayı doğru bulduğunu, takıma zarar verirse kendisini affedemeyeceğini anlatan Kafkas, "Burayı çok seviyorum. Bu ayrılık benim için kolay değil. Kulüp başkanıyla henüz görüşmedim. Takımın oynadığı futbol ve başımıza gelenler ortada. Bundan sonra daha düzgün ve iyi olacağını düşünüyorum" diye konuştu.

Maçla ilgili değerlendirme yapmak istemeyen Kafkas, bir soru üzerine şunları dile getirdi:

"Takımda disiplinsizlik yok ancak bugün kırmızı kart gören iki oyuncunun yaptıkları affedilir değil. Zaman zaman oluyor bunlar, duygularına yeniliyor insan. Belki bundan sonra silkinirler, birilerinin ayrılmasına tepki verirler. Bu takımın ligde mutlaka yaşaması lazım. Bende de bazı birikimler oldu ama burayla ya da kulüple ilgili değil. Aynı şeylerin hep bize olması biraz canımı sıkmaya başladı. Bir değişiklik kulüp adına iyi olur."

"Bugüne kadar başladığım işi hep bitirdim ancak burada bu olmadı" diyen Kafkas, "Kulübe zarar vermek istemediğim için görevi bırakıyorum. Benimle bu kulübün arasına sadece yol girer. Kalbim her zaman burada. Yarın bakarsınız yine geliriz. Bir tarafımız hep kırmızı-mavi kalacak" ifadesini kullandı. 

Kafkas, hakemlerle ilgili soruyu ise şöyle yanıtladı:

"Bu yıl bize denk geldi, anormal hatalar oldu maalesef. Neden oldu, nasıl oldu, anlamak mümkün değil. İşimi iyi yapmaya çalışıyorum. Bu durumu bir şeye bağlamamak lazım. Bunun sorumlusu benim. Ne hakemler, ne oyuncular, ben beceremedim, yapamadım. Kulüp başkanı ve oyuncular her şeyi yaptı." 

- Mehmet Özdilek

Suat Altın İnşaat Kayseri Erciyesspor Teknik Direktörü Mehmet Özdilek de önemli galibiyet aldıklarını vurguladı.

Oyuncuları tebrik ettiğini ve karşılaşmanın "ilklerin maçı" olduğunu kaydeden Özdilek, sözlerini şöyle sürdürdü: 

"İlk deplasman galibiyetimizi aldık. Rakip gördüğümüz bir takımı deplasmanda yenmek, bizi gelecek adına ciddi anlamda umutlandırdı. 1-0 yenikken, geriden gelip 2-1 kazanmak da önemli. İlk yarıda gol bulabilirdik. Rakibe alan bırakmadık. İkinci yarının başında baskı yiyeceğimizi biliyorduk. Nitekim baskıyı ve golü yedik. Drenthe'nin attığı gol belki de haftanın en güzel golü olacak. Bu tür bireysel oyuncuların bu maçlarda sahneye çıkması çok önemli."

Rakibin kırmızı kartlarla eksilmesinin, kendilerini rahatlattığını ifade eden Özdilek, aldıklarının sadece bir galibiyet olduğunu, önlerinde daha uzun maraton bulunduğunu aktardı. 

Bir soru üzerine Özdilek, hakemin sağlıklı maç yönettiğini, maçın kaderini değiştirecek hataların olmadığını dile getirdi.