Kardemir Karabükspor'da hedef kazanmak

Kardemir Karabükspor'da hedef kazanmak
Kardemir Karabükspor'da hedef kazanmak
- Teknik Direktör Vural: "Beşiktaş kağıt üzerinde favori ama biz öyle düşünmüyoruz"

KARABÜK (AA)   Spor Toto Süper Lig takımlarından Kardemir Karabükspor'da, teknik direktör Yılmaz Vural, düşme potasından çıkabilmek için hafta sonunda Beşiktaş 'ı yenmekten başka çarelerinin olmadığını söyledi ve ekledi: "Beşiktaş kağıt üzerinde favori ama biz öyle düşünmüyoruz"

Vural, kulüp binasında düzenlediği basın toplantısında, Gençlerbirliği galibiyetiyle moral bulduklarını, bu hafta ise ligin en kaliteli ve dinamik ekiplerinden Beşiktaş ile Ankara'da oynayacaklarını kaydetti.

Maçın, Ankara gibi kendilerine yakın bir kentte olmasının kendileri adına iyi olduğunu, taraftarlarının bu maça gelmesinin kolaylaştığını ifade eden Vural, "Oyuncularımıza güveniyoruz. Rakibi düşünerek oynayacak bir durumumuz yok. Düşme potasından çıkmak istiyorsak, bu maçtan üç puan almamız lazım. Nasıl Galatasaray bizimle oynarken ecel teri döktüyse, aynı sıkıntıları Beşiktaş'a yaşatacağız. Çünkü hiç bir takımın bir diğerinden büyük bir üstünlüğü yok" diye konuştu.

Ligde 7 maçın kaldığını, dolayısıyla ortada 21 puanın bulunduğunu vurgulayan Vural, "Alın bu 21 puanı, 42 puanla güle oynaya ligde kalırsınız. Beşiktaş bizi yenecek diye bir şey yok. Kağıt üzerinde Beşiktaş favori. Ama bu başkasının düşündüğüdür, biz böyle düşünmüyoruz. Beşiktaş şampiyonluk yolunda yara almamak için nasıl bize karşı kazanmayı düşünüyorsa, biz de kazanarak düşme potasından bir an önce çıkalım istiyoruz. Kazanırsak üzerimizdeki takımları yaklaşmış olacağız. Böyle bir avantajı kaçırmak istemiyoruz" ifadelerini kullandı.

- "Biz oynamak isteyen bir takımız"

36 puanın ligde kalacak takımı belirleyeceğine inandığını aktaran Vural, sözlerini şöyle sürdürdü:

"36  puan ve ikili averajımızı iyi hale getirebilirsek, ligi 15'inci sırada tamamlamamız mümkün olabilir.  Beşiktaş maçının  bizim için kader maçı olduğunu biliyoruz. Oyuncularım maç için çok inançlı ve istekli. Hatta oyuncularımın İstanbul'da Beşiktaşlı futbolcularla nasıl sohbet ettiklerini biliyorum. O açıdan merak etmeyin, biz nasıl Beşiktaş'tan çekiniyorsak, Beşiktaş'ta bizden o kadar çekiniyor. Büyük takım tabi. Seyircisinin önünde oynayacak. Ama benim oyuncularım seyircinin önünde oynamayı seviyor. Biz oynamak isteyen bir takımız. Osmanlı Stadı'nda da oynamaya müsait bir saha var."

"Ligde kalma umudumuzu hiç bir zaman kaybetmeyeceğiz" diyen teknik direktör Vural, "Yavaş yavaş lehimize dönen rüzgarın biraz daha büyümesini istiyorsak, Beşiktaş'ı yenmemiz lazım. Alınacak galibiyetle camianın tekrar güveni yerine gelecek. Beşiktaş galibiyeti bize çok şey getirecek. Bu fırsatı kaçırmak istemiyoruz" diye konuştu. 

- "Anadolu ve İstanbul diye adlandırdığımız bir lig var"

Kardemir Karabükspor Teknik Direktörü Vural, bir gazetecinin, Fenerbahçe'nin Bursaspor'u 1-0 yendiği maçta protokol tribününde yaşanan kavgayı hatırlatması üzerine, şöyle cevap verdi:

"Oyuncular hiç bir zaman çıkıp keskin bir dille kıyameti koparıp, küfür kıyamet gitmiyorlar. İtişiyorlar, kakışıyorlar, sonrada öpüşüyorlar. Yönetici arkadaşlarımızın daha sabırlı ve anlayışlı olması lazım. Ama bir gerçekte Anadolu ve İstanbul diye adlandırdığımız bir lig var. Artık 18 takımlı bir lig olduğunu, her yönetilen maçı da, 18 takımlı bir ligi yönetiyoruz diye yönetecek hakemlerin olması lazım. Adaletin, güvenin maalesef Türkiye 'de takımlara eşit dağıtılmadığı ifade ediliyor. Bunun da böyle olduğu kanaati zaman zaman hepimizde oluşuyor. Bu lig kendine olan adalet mekanizmasını iyi çalıştırmazsa, bu sürtüşmeler sonsuza kadar devam eder."