Kardemir Karabükspor'da Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıkları

Kardemir Karabükspor'da Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıkları
Kardemir Karabükspor'da Mersin İdmanyurdu maçı hazırlıkları
- Kırmızı-mavili takım, hafta sonu deplasmanda oynayacağı maçın hazırlıklarına devam etti - Tamının milli futbolcusu Özek: - "Mersin İdmanyurdu maçından 3 puan alıp çıkış yakalamamız gerekiyor"

KARABÜK (AA) - Kardemir Karabükspor,  Spor Toto Süper Lig 'in 21. haftasında deplasmanda Mersin İdmanyurdu ile oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürdü.

Hasan Doğan Tesisleri'nde Teknik Direktör Tolunay Kafkas yönetiminde yapılan antrenman ısınma koşusuyla başladı.

Yaklaşık iki saat süren ve teknik çalışmayla devam eden idmana sakatlıkları bulunan Hakan Özmert, Emre Güngör ve Tanju Kayhan katılmadı, Emre Özkan ve Aykut Akgün ise takımdan ayrı koştu.

Takımın milli futbolcusu Ahmet İlhan Özek, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu hafta önemli bir deplasman maçına gideceklerini söyledi. 

Takımına ligde bulunduğu konumun yakışmadığını belirten Özek, "Mersin İdmanyurdu maçından 3 puan alıp çıkış yakalamamız gerekiyor. Çok kötü talihsizlikler yaşadık. Şansızlığımızı bu maçla kırmak istiyoruz. 4 aydır sakatım, uzak kaldım takımdan. Takımın olduğu konum beni üzüyor. Bu nedenle bir an önce oynamak istiyorum" diye konuştu.

Orta sahada görev yapan Yiğit İncedemir de final haftalarına girdiklerini, her maçın kendileri için önemli olduğunu anlattı.

Takımın bulunduğu durumun iyi olmadığını bildiklerini ifade eden İncedemir, "Bu durumdan kurtulacağımıza yüzde 100 eminiz. Evet, şansızlıklar yaşadık. Hakem hatalarıyla puanlar kaybettik. Olmayacak maçları kaybettik ama bundan sonraki maçlarımızı kazanıp Kardemir Karabükspor'u layık olduğu yere çıkartacağız. Deplasmanda iki maç oynayacağız. Bu maçlardan 4 puan çıkartırsak daha sonra içeride oynayacağımız maçlar, bizi çok iyi konuma getirecek" ifadesini kullandı.