Kaza sonucu geçici sakatlık yaşadı, hayatını engellilere adadı

Kaza sonucu geçici sakatlık yaşadı, hayatını engellilere adadı
Kaza sonucu geçici sakatlık yaşadı, hayatını engellilere adadı
- Tekirdağ'da iş yerinde geçirdiği kaza nedeniyle 5 ay yürüyemeyen Murat Yıldız, fizik tedaviyle sağlığına kavuşmasının ardından engellilerin tekerlekli sandalye sahibi olması için gönüllü çalışmaya başladı - Yıldız: "23 engellinin tekerlekli sandalye ve akülü araç sahibi olmasını sağladık"

KARABÜK (AA) - Tekirdağ'da yerinde geçirdiği kaza nedeniyle 5 ay sakatlık yaşayan Murat Yıldız, fizik tedaviyle yürümeye başlamasının ardından birçok engellinin tekerlekli sandalye sahibi olmasını sağladı.

Safranbolu ilçesinde yaşayan 37 yaşındaki tekstil işçisi Yıldız, gazetecilere yaptığı açıklamada, 15 yıl önce Tekirdağ'da çalıştığı inşaattan düştüğünü, bacaklarının kırıldığını ve yaklaşık 5 ay yürüyemediğini söyledi.

Bu sürede engelliliğin ne anlama geldiğini iyi kavradığını belirten Yıldız, "Fizik tedavi sonunda yeniden yürüyebildim. Bundan sonra memleketime döndüm. Çalıştığım tekstil fabrikasındaki arkadaşlarımızın da yardımıyla engellilere destek olmaya gayret ediyorum" diye konuştu. 

- " Mavi kapak kampanyası"

"Mavi Kapak Projesi" kapsamında iki yıldır 6 tona yakın kapak topladığını anlatan Yıldız, şöyle devam etti:

"Sağa sola bidonlar astım. Bana yardım edenler de var. Kapak biriktiren herkes beni arıyor. 17 kişiye tekerlekli sandalye ve 1 kişiye de akülü araç aldık kapaklarla. Bizden çok istek oldu. Mavi kapakların yetmediği yerde çevremizden para topladık. Bu paralarla 5 kişiye daha yardımcı olduk. Toplamda 23 engellinin tekerlekli sandalye ve akülü araç sahibi olmasını sağladık."

Yıldız, hayatı boyunca engellilere yardıma devam edeceğini sözlerine ekledi. 


  ETİKETLER:

  Mavi

  ,

  Para

  ,

  kapak

  ,

  ,

  sakatlık