KBÜ, ABD'de İHA'sını uçuracak

KBÜ, ABD'de İHA'sını uçuracak
KBÜ, ABD'de İHA'sını uçuracak
- KBÜ Simurg Team Ekibi, kendi tasarladığı İHA ile ABD'deki "Dünya Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması"na katılacak

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ)  Simurg Team Ekibi, kendi tasarladığı  İnsansız Hava Aracı  (İHA) ile ABD 'de gerçekleştirilecek "19.  Dünya Üniversiteler Arası İnsansız Hava Aracı Yarışması"na katılacak.

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, 10-12 Nisan 2015 tarihlerinde ABD'nin Arizona eyaleti Tucson kentinde gerçekleştirilecek yarışmada başarı sağlayacaklarına inandıklarını söyledi.

Takımına başarı dileyen Polat, şöyle devam etti:

"Mühendislik uygulamaları, teorinin pratiğe dönüştüğü üniversitelerde daha fazla başarı getirmektedir. Biz de her bölümümüzde teorinin yanında pratiğe de önem veren üniversiteler arasındayız. Bu yarışmada tabiki bazı kriterler performanslara göre değerlendirilecek ve orada bulunmak öğrencilerimize büyük bir tecrübe yaşatacaktır. Umuyorum ki takımız Karabük Üniversitesini en güzel şekilde temsil edecek ve güzel bir başarı ile ülkemize dönecektir."