KBÜ Rektörü Prof. Dr. Uysal'a ziyaret

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Uysal'a ziyaret
KBÜ Rektörü Prof. Dr. Uysal'a ziyaret
KARABÜK (AA) - Zonguldak'ın Gökçebey Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı ziyaret...

KARABÜK (AA) - Zonguldak'ın Gökçebey  Belediye Başkanı Vedat Öztürk, Karabük Üniversitesi (KBÜ) Rektörü Prof. Dr. Burhanettin Uysal'ı ziyaret etti. 

Uysal, burada yaptığı konuşmada, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

KBÜ'nün kısa zamanda hızla geliştiğini ve kendini ispatladığını ifade eden Uysal, şunları söyledi:

"KBÜ, rekabet edebilme gücüne sahip bir üniversite haline geldi. Karabük Üniversitesi Karabüklünün gönlünde büyüdü ve Karabüklüler üniversitelerini sahiplendi. Üniversitemiz tercih edilme oranıyla birlikte hem Karabük'ün hem de Karabük Üniversitesinin tanınırlığını artırdı. Karabük Üniversitesinin en büyük farkındalığı, bilinenleri asla tekrar etmemesidir. Karabük Üniversitesi, ülkenin ihtiyaçlarını araştırarak, ülkemize ve bölgemize uygun olan ve katkı sağlayabilecek yeni bölümler açarak Türkiye 'de de ilklere imza atmıştır."

Öztürk ise KBÜ'nün gelişimini yakından takip ettiklerini belirtti.

KBÜ'nün çok kısa sürede büyük atılımlar yaptığını vurgulayan Öztürk, " Bugün itibariyle 43 bine ulaşan öğrenci sayısı ve modern kampüsüyle adeta bir şehir gibi. 7 yıl gibi bir sürede bu noktaya gelen bir üniversite yakın zamanda çok daha iyi yerlerde olacaktır. Gerçekten çok güzel bir üniversiteyle karşılaştım ve çok etkilendim. Artık bu bölgeden geçerken, beni buraya bağlayacak birçok unsur oldu" değerlendirmesinde bulundu.