KBÜ ve Karabük TSO arasında protokol imzalandı

KBÜ ve Karabük TSO arasında protokol imzalandı
KBÜ ve Karabük TSO arasında protokol imzalandı
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesi (KBÜ) ve Karabük Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) arasında üniversite-sanayi işbirliği çalışmaları kapsamında protokol imzalandı.

Karabük TSO'da düzenlenen imza töreninde konuşan KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, imzalanan protokolün hayırlı olmasını diledi.

Protokolün, üniversite ile TSO işbirliği içinde bulunduğu konuları kapsadığını ifade eden Polat, "Özellikle KABUSEM'de yapılacak her türlü kurslar ve faaliyetlerde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası ile birlikte çalışacağız. Üniversitemiz olarak Karabük Ticaret ve Sanayi Odası'nın her türlü desteklerini yanımızda hissettik. Bundan sonra da desteklerinin devam edeceğini biliyoruz. Üniversitemize yapmış oldukları katkılardan dolayı teşekkür ediyorum" diye konuştu.

Karabük TSO Tuncay Özcan ise Polat'a desteklerinden dolayı teşekkür etti.

Amaçlarının, Karabük'te üniversite-sanayi işbirliğini tüm alanlarda geliştirmek, iki kurum arasındaki eğitim ve danışmanlıkla ilgili faaliyetleri yürütmek olduğunu vurgulayan Özcan, şöyle konuştu:

"Karabük Üniversitesi bünyesindeki enstitülerde Ticaret ve Sanayi Odasıyla ilgili hazırlanan tez, rapor gibi bilimsel çalışmalar, kendi logosu altında ücretsiz olarak basılı hale gelecek. 2016 yılında başlayacak olan 'Karabük İçin Bir Fikrim Var' Projesi bu kapsamda beraber yürüteceğimiz konulardan bir tanesi. Burada başarılı bir üniversitemiz ve başarılı bir senatomuz var. Bizde Karabük Ticaret ve Sanayi Odası olarak üniversitemizde hem kendimiz adına, hem de üyelerimiz adına faydalanmak ve birlikte ortak projeler yapmak adına burada bu protokolü imzaladık."

Konuşmaların ardından Polat ve Özcan, protokolü imzaladı.