KBÜ'de, Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi açıldı

KBÜ'de, Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi açıldı
KBÜ'de, Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi açıldı
KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ) Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.Üniversitenin yerleşkesi...

KARABÜK (AA) - Karabük Üniversitesinde (KBÜ)  Sosyal Tesis ve Öğrenci Yaşam Merkezi düzenlenen törenle hizmete girdi.

Üniversitenin yerleşkesi içerisinde yapılan merkezin açılış töreninde konuşan Karabük Valisi Orhan Alimoğlu, ihtiyaç olan bir merkezin açılmasının önemli olduğunu söyledi. 

Üniversite içerisinde öğrencilerin ihtiyaç duyduğu her türlü tesisin yapılmaya devam edildiğini belirten Alimoğlu, "Bunlardan önemli bir kısmının da bugün açılışını yapmış bulunmaktayız. Sosyal tesis ve camide orijinal bir yapı olarak hizmete girmiştir. Gençlerimizin ihtiyacı olan tesisler hizmete sunulduğunda, onlarda ileride güzel işlere imza atacaklardır" dedi. 

KBÜ Rektörü Prof. Dr. Refik Polat ise merkezin çok büyük emekler sonucu yapımının tamamlanmasından memnuniyet duyduklarını ve üniversite adına verimli bir tesis olacağını belirtti. 

Açılışa, Karabük Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Samit Tokmak, Vali Yardımcısı Tarkan Keskin, İl Emniyet Müdürü Serhat Tezsever, İl Genel Meclisi Başkanı Hasan Yıldırım, İl Müftüsü Halil Bektaş ve öğrenciler katıldı.